lexx

Do dělat, jak se vyrovnat s chronickou depresí ?

A frustrací ?
1.) popíjet levné pivo z Lidlu
2.) meditovat o solární fúzi, unitární teorii pole a paralelních vesmírech
3.) poslechnout si Pink Floyd, Mike Oldfield nebo Fleetwood Mac
4.) navštívit doktora – cvokaře
5.) bezcílně courat městem, marketem mezi lidma
6.) vzpomínat na časy dávné slávy
7.) připravit si 2m špagátu
8.) další návrhy ?

Nejlepší odpověď
pusinka50

Psychiatr + léky + jakýkoliv pohyb, i když se člověku v depresi chce jen ležet a třeba i umřít,protože nezvládá ani běžné věci.

Pohyb v jakémkoliv cvičení, nejlépe ale někde jinde, než doma. Vyjít si do posilovny, projet na on-line bruslích nebo jít aspoň na hodinovou svižnou procházku na čerstvý vzduch, nejlíp do přírody a nejlíp s někým, s kým si člověk bude podívat či s pejskem, aby člověka nenapadaly vtíravé depresivní myšlenky.

Deprese je způsobena nedostatkem tvorby hormonů v mozku, dopaminu a serotoninu, tzv. hormonu dobré nálady. Pohyb hormon serotonin v mozku doplňuje, čím více pohybu, tím je psychicky lépe.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Rozhodně bod 4. Deprese je nemoc a tu sám člověk nezvládne.

da ny

Máte „depku“ nebo deprese…?
Přimlouvám se za bod 4 (!) a 3 (hudbu, muziku co nabíjí, ne ubíjí) :)
Příroda (les, bez toho špagátu :D), rodina, přátelé, pes (či malé zvířátko – osmák atp.).. a hlavně NIACIN z lékárny ⇒ alespoň 3 měsíce užívat! Pak stejně dlouhá pauza a opět doplnit
(1 – 2 měsíce, dle potřeby).
Přidat nějaký čas i B komplex a pijete-li pravidelně kávu, měsíc u snídaně ještě k tomu všemu B1 (zopakovat 2 – 3× v roce, při větším množství šálků kávy/den).
Přeji vbrzku hodně zdraví a radosti ;)

Luxx

doporučuji bod 2) (konkrétně paralelní vesmíry) a bod 3) (zde konkrétně možnost Mike Oldfield)
po dokončení těchto činností se projeď na kole, aby se ti hlava vyvětrala

kalimerokure

Tak v ideálním případě bod 4, určitě se obraťte na psychiatra a případně i na psychologa nebo psychoterapeuta. Ještě před tím si můžete zkusit zavolat třeba i na linku důvěry.