Tw!st

Do čeho začít investovat ?

Ještě nikdy jsem do ničeho neinvestoval. Chci si začít spořit ale přijde mi že existuje mnohem lepší způsob než nechávat peníze na spořícím účtu nebo stavební spoření. Proto bych chtěl začít investovat. Poradí mi někdo do čeho ? Zlato, stříbro, akcie, nebo co by ste doporučovali ? A nějaké užitečné rady nevo zkušenosti ? Ze začátku bych investoval tak do 10000. Díky
Doplňuji:
Tak dejme tomu že koupím zlatý slitek za 10 tisíc kč. Jak bych o ně mohl přijít ? Je mi jasné že se kurz zlata může propadnout a já při nejhourším to prodám třeba jen za 8 ale úplně o to přijít nemůžu ne ?

Nejlepší odpověď
petra15

Nejak jsi to spatne pochopil…Investovat znamena, ze mas hodne penez navic…to neni o tom, ze neco „koupis“ a pozdeji se ziskem prodas, to klapne jen tem nejstastnejsim…, ale dnesni doba je skutecne na nejake investovani, nebot penize na kontech jsou ztratove---to je dobre jen pro banky, nic za to lidem ani nedat, ze tam maji penize…Kup zlato, ted to dobre jde. A prodat muzes nekdy se ziskem, ale nejdriv to muze jit i pekne dolu, to musis vydrzet, mit dlouhy dech.....:) ale zapomen „podpisove"in­vestice…nic nikdy v zivote nepodepisuj, protoze uz se z toho pak nikdy nedostanes…:) To nemas v pribuzenstvu nikoho, kdo "investoval“? Jen se jich zeptej.....:)
Doplňuji:
na rozdil k zzzzz ti doporucuji ted koupit .....
totiz zzzzz a ja, jsme tu „kontrastni program“…(viz „ocko-vani“…)
kup „investicni zlato“, a lehce se ho kdykoliv zbavis–treba v zahranici…

Další odpovědi
Drap

10000 neni žádní investice. Na tom určitě nezbohatneš. Investovat za takové peníze na burze ani dost dobře nejde. Je v podstatě jedno, co si za ty peníze vybereš, Ať už to bude zlato, mince, známky, umění a podobně, počítej s tím, že aby byl alespoň nějaký výsledek je to hodně dlouhá investice.

zzzzz

Já doporučuji investovat do nemovitostí. Nevím kolik ti je a zda máš stálý příjem, a jak je velký, proto se těžko radí. Ale pokud člověk dosáhne na hypotéku, tak je dobré si pořídit levnou nemovitost, tu pronajmout a ze zisku z pronájmu částečně splácet hypotéku.
Akciím se vyhni. Jsem ekonom a i pro mě je složité se v tom vyznat. To zlato je dobrý nápad, ale je špatná doba na jeho pořízení.

Jsi kluk, kup si nějakou starou motorku, její cena zcela jistě poroste. 🙂 Těch 10tis je na to akorát.
Doplňuji:
Je super, že nad tím přemýšlíš, většina lidí na finanční budoucnost nemyslí. Myslím si, že pro začátek je těch 10 tis. rozumná částka.

Hamon

Investuj do čeho chceš, ale jen takovou částku, která tě nebude mrzet, když o ni přijdeš. Nicméně bez nějaké rezervy bych do toho nešel. Co budeš dělat, až přijdeš o investované peníze a nebudeš mít nějaký čas žádný příjem, z čeho budeš žít? (To mě nezajímá, ale měl by sis na to sám odpovědět.)
Doplňuji:
Ano, to zlato pořád budeš mít, ale je otázka, kdy/jestli najdeš kupce, když ho budeš muset prodat.

NikkiHeat

http://www.pa­tria.cz/akade­mie/uvod-do-investovani-do-ceho-investovat.html

Co se týká zlata: teoreticky může klesnout na nulu – pak nebudeš mít nic, ale samozřejmě pravděpodobnost že se to stane (pokles na nulu) je opravdu nulová. Nicméně nevím přesně co sleduješ. Vezmi si že koupíš zlato za 10 tis. a za rok ho prodáš za 10130kč......to ti vážně jde o 130 kč (nemluvím o daních apod).....co přesně sleduješ (chceš jen ulít prachy, nebo mít jakýsi pocit nebo co)
A také v neposlední řadě je důležitá tzv. likvidita (zda-li je produkt v okamžiku prodejný a za jakou cenu) Protože když zrovna budeš potřebovat prachy aby si nemusel prodávat za poloviční cenu jen protože to nikdo nechce apod. Je to všechno extrémně složité. To radši začni nějaké droboučké podnikání.

huxa

Jako spoření na důchod je investování do komodit jediné výhodné, stavební spoření je to nejhorší, kam si může Čech dávat peníze (ročně tím přicházíš zhruba o 2% hodnot peněz, v bance je téměř to samé), tudíž pokud si dáš peníze na účet, za několik let toho koupíš méně, než bys za to koupil věcí nyní. Investice je vhodná do stříbra, které se dá průmyslově využít a tudíž se dá vždy prodat, zlato se jako obchodovací komodita osvědčila, ovšem vždy ti můžou zmařit záměry nějaká nová velká naleziště, případně různé poklesy na burze, proto je nejvhodnější investovat do nemovitostí, resp. do pozemků, kde bych se snažil je koupit za co nejméně (nikoliv stavební plochu, pouze nějakou ornici blízko budov kolem ceny 15Kč/m. Pozemků nikdy nebude více, dokud se neodstěhujeme na Mars :)

Wack Lodgers

Já jsem se hodně o investicích dozvěděl například ze stránek https://inves­titura.cz/komo­dity/proc-prave-ted-investovat-do-stribra/ . Dozvěděl jsem se, proč zrovna teď třeba začít investovat do stříbra a ne ničeho jiného. Určitě má smysl si pročítat takovéto články a začít přemýšlet do budoucna jak a co s penězi.

novaklen

V tomto s vámi jednoznačně souhlasím. Z podobných investičních magazínů se dá načerpat spousta užitečných informací. Já třeba už několik let sleduji https://www.in­vestice.cz/ a musím říct, že má rozhodnutí na základě věcí, které jsem se tam dočetla se mi už několikrát vyplatila.