maja49

do čeho přesadit africké fialky?

Mám rok africkou fialku a delší dobu nekvete, prý by to mohlo být způsobeno půdou, která se jim dává před prodejem, aby vyhnaly květ. Mohu ji přesadit do humusové půdy ze zahrádky nebo musím mít něco speciálního? Kvůli jednomu květináčku se mi nechce kupovat substrát…

Odpovědi
verka

Fialka není náročná na půdu. Delší dobu nekvete? Fialka nemusí kvést půl roku, vypozorovala jsem , že záleží spíš na zalévání. Vodu dávám do misky a ona si ji sama bere. Ani je nehnojím, mám je na okně, ale ne na slunci. Pak nasadí květy a zase třeba několik měsíců kvete, ať je léto nebo zima.

elektrikář

Stačí si někde na louce nabrat hlínu z krtince.My jsme jí na sítě pro jistotu prolili horkou vodou.Smíchali jsme tuto hlínu s trochou písku a cihlové drti a trochou rašeliny Později trochu přihnojili tekutým hnojivem na pokojové květiny.