cip

Dnešní svátek

Myslíte že by měl mistr Jan Hus na hranici radost, kdyby věděl, že budeme slavit tento den?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dnešní svátek je vzpomínkou na mistra Jana Husa,na jeho smrt upálením církevními hodnostáři a šlechtou.Tou církví s kterou se chce vyrovnat naše vláda.

Další odpovědi
Drap

Ze svátku by radost možná měl ale z toho kam jsme v dnešní společnosti došli už asi ne.

Miloslav

Ano, určitě by radost měl. Ale Katoličtí Křižáci z toho radost vůbec nemají. Stejně tak Židi, že ukřižovali Ježíše. Ježíš ale, díky Bohu, věděl, že bude oslavováno jeho Vzkříšení. A to na truc všem Židům, kteří volali: Ukřižovat! Katolíci, také volali: Upálit!

Zdroj: miloslavjanik­.blog.cz

Miloslav

Mistr Jan Hus by měl na hranici radost, kdyby to tenkrát věděl. Ježíš to, díky Bohu, věděl, že bude oslavováno jeho vzkříšení. Židi, kteří volali: Ukřožovat! a Katolíci, kteří volali: Upálit! z toho pochopitelně radost mít nemůžou! Ale stydět by se měli až za hrob.