kapka

Dnes slaví 64. narozeniny…

Folkový písničkář a trampský bard.

Tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa,
vzít do dlaně dálku zase jednou zkus,
telegrafní dráty hrajou ti už léta
nekonečně dlouhý monotónní blues…

O koho se jedná?

Nejlepší odpověď
rynek878

Daněk Wabi (vl. jm. Stanislav Daněk)
Narozen ve Zlíně. Hře na trombón se učil na Lidové škole umění, ve hře na kytaru je autodidakt. Vystřídal hodně povolání: vyučil se zámečníkem, pracoval např. jako opravář, údržbář, svářeč panelů, saniťák. V Karviné vyhrál 1971 Portu jako člen sokolovské skupiny Plížáci (navíc získal za píseň Tommy druhé místo v autorské soutěži), o tři roky později opět zvítězil (už s gottwaldovskou skupinou Rosa) a v autorské soutěži znovu získal druhé místo (Svitavy, skupina fungovala tři roky). Následovala pětiletá odmlka v aktivní písničkářské činnosti, 1979 byla Daňkovi v Olomouci udělena Zlatá porta za celkový přínos v trampském a folkovém žánru.

Daňkova tvorba osciluje na hranicích dvou žánrů. Část můžeme přiřadit k trampské písni (Rosa na kolejích – píseň, která je jakousi trampskou hymnou a roku 2000 vyhrála anketu Trampský hit století, dále Fram, Plameny, Hudsonské šífy, Mávej aj.), část k folku (Nevadí, Bílá vrána, Pořekadla, Tři patra smutku, Outsider waltz, Ping pong aj.); mnoho písní je na rozhraní.

Diskografie: Rosa na kolejích (Supraphon 1984). Vítr (Supraphon 1987). Wabi Daněk – profil (Supraphon 1990). Pískoviště (Venkow Records 1996). Valašský drtivý styl (Venkow Records/Universal Music Company 1999). Nech svět, ať se točí dál (Venkow Records/Universal Music Company 2002).

Zdroj: moje knihovna

Další odpovědi
.Emo.Girl.

Povolání: to se neví Jonathan Banks
Věk: 63
Datum narození: 31. 01. 1947
Místo narození: Washington, District of Columbia, USA
Znamení: Vodnář

kropitko

Rozhodně tuhle písničku miluji,,,patří k mým oblíbeným,,

kapka

Díky, k mým taky.
http://www.you­tube.com/watch?v=WsO8xOg­sDrE