arygnoc

Dnes si připomíname hirošimu

první nasazení atómové pumy ve válce.
Japonská tragédie se nese dějinami jako vykřičník, o kterém se v posledních letech nějak moc nemluví.
Proč?

To už se nebojíme atómových pum?

Nejlepší odpověď
Jikra

Japonská tragedie byla ta že kvůli svým mocenským choutkám rozpoutali válku na druhém konci světa.Atomová bomba byla jen důsledek těchto choutek a toho že nechtěli složit zbraně.
Doplňuji:
A nedělejte si iluze protože kdyby tu zbraň tenkrát měli Němci nebo Rusové anebo i ti Japonci tak by jí bez milosti použili.
A ti kteří se o tuto tématiku zajímají tak zajisté vědí že nasazení této hrozné zbraně zkrátilo válku min. o 1/2roku a tak vlastně zachránilo spousty životů nejen Američanů ale paradoxně i Japonců.

Další odpovědi
slipknotak

Nejspíš se za to američané stydí. Vždyť se za to ještě ani neomluvili

led

Je to Tragédia, ktorej sa za cenu mrtvých podarilo vyvolať strach pred použitím jadrových výbušnín. Vyrábajú sa, ale práve preto, že všetci majú na pamäti, čo dokáže malý atómový chlapček (Litle Boy), ľudstvo sa brzdí pred použitím dnes mohutnejším a ničivejším jadrovým arzenálom. Ak by sa totiž použilo, znamenalo by to zánik súčasnej civilizácie, ak nie celého života na Zemi.

baghira

Připomíná se to každý rok, a hrozba atomových zbraní (resp. hrozba vzájemného zničení kdy nikdo nevyhraje) je mimo jiné i příčina toho, že žijeme zatím v míru. A doufejme, že to vydrží.