Dnes naposledy vkládám otázku na osobu pana Václava Havla.

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Ptám se:Nevíte někdo, kdy už ta láska a pravda zvítězí?!

http://www.po­radte.cz/pictu­re/607057.jpg

P.S. Děkuji neznámému,který tento článek vložil na server Poradte.cz

Doplňuji:
Vlk-Gabriela – TAk proč tedy nechceme?

Nejlepší odpověď
Vlk-Gabriela

Pokud chceme, tak může pravda a láska vítězit třeba každý den.
Doplňuji:
Vážně záleží hlavně na člověku samotném a jeho přístupu k životu.

Další odpovědi
anonym

Nevim za koho jeste pisete , ze pisete v mnoznem cisle. Ale ja za sebe pisi, ze u me ta laska a pravda opravdu vitezi nad lzi a nenavisti.
Mozna , ze vy to tak nechcete , nebo jsem, to doplneni nepochopila. Nevim , za koho jste to jeste psal. Pripadne v diskuzi. Ja to tak chci a mam to tak.
Ne kazdemu se dari spatne. Znam spousty lidi , kteri nejsou v politice, podnikaji , odvadeji dane a jsou skromni. Nejsou vsichni svine.
Je to povahou cloveka.

  • iv-

led

Zdá sa mi nevhodné teraz vyťahovať naivný prejav z eufórie ponovembrovej republiky.
Ten prejav mal pôsobiť na ľudí, nemal to byť politicko-ekonomický rozbor. V tej dobe Vaclav Havel nemal žiadne znalosti z riadenia štátu.

„Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.“ ano a toto sa nakoniec vyplní, ale prejde dlhšia doba – viac generácií.
Zaujímavé je, ale, že túto vetu hlásali snáď všetky politické smery v histórii ľudstva.
Doplňuji:
A my sa snažme, aby sme sa k tomu citátu aspoň čiastočne priblížili.

Drap

Škoda že bývalý pan president věnoval svůj talent dramatickým kusum. Sice je moc nechápu, ale myslím že kdyby místo toho se vrhl na psaní pohádek tak Němcovou s Erbenem by odsunul do pozadí. A že se takových pohádkových motivů navyprávěl.

venkovan

Stačí pro to něco dělat, a ne jen fňukat. Pravda bez práce a ochoty lidí se za ní poprat nezvítězí.

eLx

Pravda je relativní. Lež vyžaduje inteligenci. Nenávist rozpohybovává dění. Láska tu je všude – mezi dvojicema.. jen tu neni ta kolektivní, sociální láska. Podle mě všechno funguje jak má.

Řikal prostě to, na co lidi slyšeli, na emociálně zabarevný kecy. Je to populista, jako každej politik, smiř se s tim už konečně.