ReHu

Dnes jsem slyšela, že pracovat ještě neznamená vydělávat. Jak jste na tom vy?

Doplňuji:
Slyšela jsem to dnes v TV.

A chtěla jsem vědět, kolik z nás pracuje a kolik vydělává.
Protože práce sice kdysi možná šlechtila, ale vydělat se moc nedá.

Nejlepší odpověď
BEAES

Ano je to tak, mám kolem sebe hodně známých, co dělají do úmoru, ale nevydělávají, kámoš čeká na červencovou výplatu ještě dens…bohužel.

Další odpovědi
cukrar

Taky jsem to slyšel, ale již hrozně dávno, snad před 40 lety. Někteří to slyšeli již dříve, jiní později.

mosoj

No jé je . Ještě mám někde zapsané brigádnické hodiny a odběr denního tisku.
Doplňuji:
Teď už se bude jenom živořit.

verka

Přesně tak, pracovat neznamená vydělávat. Dobrý je to, že je v práci teplo, teče tam voda a občas někdo něco slaví.....

vecernice

Je to pravda.Pracovat znamená platit!

led

Pracujem, aby som mala z čoho žiť, ale aj pracujem, lebo ma to baví.
Zárobok pritom nie je vždy rovnocenný práci, budem rada, keď nedostanem menej ako minimálnu penziu. Asi som mala prestať živiť sa len prácou, ale živiť sa „statočnou a poctivou“ prácou (ako naši milionári radi hovoria o pôvode svojich peňazí).

ReHu

No..myslím si, že není práce jako práce.
Jisté je pouze to, že pokud mě mají živit pouze 2 ruce, je to malá jistota.
Je lépe mít něco v záloze, na čem nezávisí mé zdraví či můj čas.