stana73

Dnes je Valentýn,kromě zamilovaných,je patronem i epileptiků.Ví­te,jakou to má souvislost?

Doplňuji:
Stručně:potkal Valentýn spoře oblečeného,prochla­dlého poutníka,kterému daroval své šaty,aby se zahřál.Byl to sám Ježíš,který mu za odměnu dal schopnost léčit epilepsii.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dnes je skutečně a také oficiálně Valentýn patronem zamilovaných. Ale také chrání před morem, epilepsií a dalšími radostmi s láskou jen těžko slučitelnými. Je také patronem včelařů, což je další souvislost, která mi poněkud uniká.

Jedním z církevních symbolů Valentýna jsou růže. Proč ne, řekne si dnes člověk. Vězte tedy, že další vybrané symboly Vám patrně zvednou obočí: epileptické dítě u nohou, kohout (coby symbol povětrnosti také geniální souvislost), slunce v ruce (a klidně i v duši), případně meč v ruce.

Zdroj: http://web.li­bimseti.cz/Fre­men_//k-svatku-svateho-valentyna-aneb-jak-vubec-nevime-co-slavime_493496.html

Další odpovědi
Děda Louda

Záchvat jako záchvat.