Drap

Dnes je Sávy. Znáte nějakého?

Osobně jsem znal jednoho, před dvěma léty zemřel.
Je to jméno mužské, doplňuji:
Význam jména Sáva
sobota 14. listopadu
Mužské křestní jméno hebrejského původu. Bývá spojováno se slovy „sába“ nebo „sabbas“, což překládáme jako děd či stařec. Lze vyložit i jako pocházející ze Sáby. Vyskytuje se tak málo, že kdyby se jeho čeští nositelé rozhodli uspořádat sraz, naplnili by jeden větší autobus. Domácí podoby: Savka, Sávek, Savík, Savouš.

Jako mnoho prastarých jmen v sobě ukrývá zvýšenou karmu, které se jeho nositel jen velmi těžko zbavuje. I jemu pomůže obětavá práce pro druhé, kterou upřednostní před svým vlastním prospěchem. Nikdo netvrdí, že potom bude jeho život růžovou zahradou, ale vytvoří si snesitelné podmínky pro to, aby si dokázal udržet určitou životní rovnováhu. Šťastné chvilky jsou u něj vzácností, proto by je měl hýčkat a opatrovat jako oko v hlavě, aby měl na co vzpomínat.

Slavné osobnosti
Sava II. Černohorský

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Znal jsem jednoho …, no mně přijde, že Sáva je ženské jméno a ne mužské, ale člověk nikdy neví. A jinak jsem nikoho takového neznal. Dokonce se mi ani nevybaví nikdo, koho bych s tímto jménem spojil.

A jsem zase chytřejší :D Dosud jsem měl za to, že Sáva je ženské jméno.

Další odpovědi
anonym

Nikdy jsem se s tímto jménem nesetkal.

Pro neznalé: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/S%C3%A1va_%28jm%C3%A9­no%29

anonym

Ale Sáva je ženské biblické jméno…https://c­s.wikipedia.or­g/wiki/S%C3%A1va­_%28jm%C3%A9no%29

zjentek

ani chlapa, ani ženskou ..zdá se mi, že to jméno je unisexové.

Alesh

Sávu neznám, ale znám Savo! 🙂

Emefej

Opakovaná otázka, už to tu bylo: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-osobne-nekoho-s-krestnim-jmenem-sava

Luxx

Sava znám jako značku pneumatik

jako jméno jsem ani nevěděla, že to existuje.. a zní mi to spíše žensky, než že by to mělo být mužské jméno

marci1

Neznám a docela mě překvapilo, že je jich u nás 70, nejvíce v oblasti Krnovska.:-))
http://www.na­sejmena.cz/nj/cet­nost.php?typ=jme­no&id=102269

anonym

Pěkně okopírováno,ale Sávu neznám.
Znám jen Sábu,to je moje kemoška.