BEAES

Dnes by slavil 125.výročí narození významný rakouský malíř.

O koho jde a znáte některá jeho díla?

Nejlepší odpověď
annas

Oskar Kokoschka, jehož předkové z otcovy strany pocházeli z rodiny pražských zlatníků. Mezi známé Kokoschkovy obrazy patří Nevěsta větru, Červené vejce, Pohled na Karlův most či jeho autoportréty.

Kromě toho psal Kokoschka básně, eseje a zpočátku také dramata, která si od 90.let znovu získávají popularitu. Roku 1971 vyšla jeho autobiografie nazvaná Mein Leben, roku 1984 pak jeho korespondence.

Podle Wikipedie