BEAES

Dnes by měl narozeniny muž přezdívaný ŠÉF, víte o koho jde?

Dostal mnohá ocenění, víte jaká?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Ivan Hlinka se v lednu narodil, ale v srpnu 2004 přišel tragicky o život.
Legendární hráč a trenér národního týmu se u Karlových Varů se svým vozem střetl s protijedoucím nákladním autem a později následkům zranění podlehl. Zpráva o úmrtí populárního kouče zarmoutila nejen hokejové fanoušky doma, ale také v Rusku a ve Spojených státech, kde Hlinka působil.

Kromě významných ocenění vstoupil v r. 2002 i do Síně slávy IHF.

Zdroj: Podle MF DNes.

Další odpovědi
hanulka11

Ivan Hlinka (26. ledna 1950 Most – 16. srpna 2004) přezdívaný Šéf byl český hokejista (střední útočník) a klubový a reprezentační trenér
člen Síně slávy IIHF (2002)
člen Klubu hokejových střelců deníku Sport
Nejlepší trenér ligy 1990/91
Vítěz Zlaté hokejky 1978
Nejlepší nahrávač ligy 1974/75, 77/78
Nejproduktivnější hráč ligy 1974/75

podle wikipedie

stana73

Pod vedením Ivana Hlinky se naši hokejisti stali mistři světa a olympijskými vítězi.Naši „zlatí“ hoši ukázali celému světu,jak se hraje srdcem.Od té doby se naše reprezentace plácá u dna a nám nezbývá,než si přehrávat tu úžasnou atmosféru vítězství před 12.a13. lety dokola.Jak asi ještě dlouho?