hanny 2

Dnes 13.dubna se slaví Songkran.Víte kde a jak?

Nejlepší odpověď
Elk

Nejsem si jistý, ale asi to je nový rok někde v Thajsku, nebo Malajsii…

Další odpovědi
hanulka11

duben je v Thajsku nejteplejší měsíc a slví se nový rok
Během veselice lidé v průvodu zpívají a tančí, barví kolemjdoucím tváře křídou nebo pudrem, jakož i vydatně polévají sochu Buddhy i sebe navzájem vodou.

Původ Songkranu vysvětluje legenda o milionáři, který neměl děti.Na den připadající na Songkran seděl pod banyanovým stromem a prosil bohy, aby ho obdařili nějakým potomkem. Bůh Indra seslal poloboha Thamabbana a ten se stal boháčovým synem, který dospěl v moudrého člověka rozumícího řeči zvířat a pro svoji moudrost velice vyhledávaného. To vzbudilo žárlivost boha Kabinbrahmy, který se rozhodl vyzkoušet Thamabbanovy vědomosti. Kde se nachází štěstí za úsvitu, zněla otázka. Thamabban nemohl po šest dní nalézt vyluštění hádanky. Pokud by se mu to nepodařilo, měl přijít o hlavu, pokud by ji dokázal zodpovědět, ztratil by hlavu bůh Kabinbrahma. Hledání odpovědi ho na den připadající na Songkran zavedlo pod banyanový strom. Tady vyslechl dva orly, kteří si sdělovali rozluštění hádanky. Štěstí leží za úsvitu na tváři, a proto si ji lidé poránu umývají. Kabinbrahma byl známý tím, že vždy držel slovo, protože kvůli četným meditacím jeho hlava sálala obrovským žárem, hrozilo nebezpečí, že pokud spadne na zem , vyvolá požáry, pokud zůstane na nebesích horko vysuší všechny řeky. Bůh proto povolal svých sedm dcer, které drží jeho hlavu ve svých rukou a vždy na Songkran si ji předávají.

http://www.tha­i.cz/clanek/20-songkran-thajsky-novy-rok