BEAES

Dne 29.8.xxxx český král Ludvík Jagellonský něco udělal, co?

něco udělal. Víte co, a v kterém roce??
Doplňuji:
Ano v roce 1526 – Český král Ludvík Jagellonský zvolil v bitvě u Moháče proti Turkům strategický ústup přes bažinu; bohužel si neuvědomil, že v brnění se špatně plave.

Nejlepší odpověď
annas

Ludvík Jagellonský prohrál bitvu u Moháče a na útěku zahynul. Právě 29. 8. 1526.

Další odpovědi
1popelka1

Tipuji, že jde o rok 1526, kdy z bitvy u Moháče utíkal a zahynul (utopil se v bažině) a vymřel tak rod Jagellonců.
Jestli jde o jiný rok, tak se omlouvám za odpověď.