Avatar uživatele
anonym

dne 27.10.mi skončil prac.poměr,28­.10 byl svátek a 29.10. jsem šla na nemocenskou,musím se hlásit na pracák ihned?děkuji

děkuji za odpověd,ale co ten pracák?musím tam hned jít?nebo až po nemocenské?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda před 4907 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nechápu,proč jste nešla na neschopenku ještě v pracovním poměru?

Pro Standu: jistě,máš pravdu,ale zaráží mne mnoho takových dotazů a neříkej,že někteří lidé toho nezneužívají!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
standa

Na pracák si dojděte následující den po skončení nemoci…, v tomto případě o NIC nepřicházíte a během nemoci jste samozřejmě pojištěná.


To Barbakan:

Když odhlédnu od toho, že obvykle není v naší moci, od kdy můžeme být nemocní…, tak je v tomto případě jedno, že na nemocenskou nastoupila 2 dny po skončení prac.poměru, protože se začátkem nemoci ´vešla´ do ochranné lhůty, která činí 8 dní po skončení prac.poměru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
standa

„jistě,máš pravdu,ale zaráží mne mnoho takových dotazů a neříkej,že někteří lidé toho nezneužívají!“

S: já si však v tomto případě nemyslím, že došlo ze strany pisatelky dotazu k nějakému ´zneužití´…, spíše naopak, protože prvních 14 dní bude mít zadara (protože už není zaměstnána) a nemocenskou dostane až od 15.dne.

Jí však podle mě šlo o to, kdy má nastoupit na pracák, aby ´něco´ neprošvihla.

Jo a že se způsob čerpání nemocenských dávek zneužívá, to je jasná věc…, dlužno podotknout, že dnes již méně, než když byla nemocenská proplácena jenom státem a ihned od 1.dne

před 4907 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek