dne 27.10.mi skončil prac.poměr,28­.10 byl svátek a 29.10. jsem šla na nemocenskou,musím se hlásit na pracák ihned?děkuji

děkuji za odpověd,ale co ten pracák?musím tam hned jít?nebo až po nemocenské?

Odpovědi
anonym

Nechápu,proč jste nešla na neschopenku ještě v pracovním poměru?

Pro Standu: jistě,máš pravdu,ale zaráží mne mnoho takových dotazů a neříkej,že někteří lidé toho nezneužívají!

standa

Na pracák si dojděte následující den po skončení nemoci…, v tomto případě o NIC nepřicházíte a během nemoci jste samozřejmě pojištěná.

To Barbakan:

Když odhlédnu od toho, že obvykle není v naší moci, od kdy můžeme být nemocní…, tak je v tomto případě jedno, že na nemocenskou nastoupila 2 dny po skončení prac.poměru, protože se začátkem nemoci ´vešla´ do ochranné lhůty, která činí 8 dní po skončení prac.poměru.

standa

„jistě,máš pravdu,ale zaráží mne mnoho takových dotazů a neříkej,že někteří lidé toho nezneužívají!“

S: já si však v tomto případě nemyslím, že došlo ze strany pisatelky dotazu k nějakému ´zneužití´…, spíše naopak, protože prvních 14 dní bude mít zadara (protože už není zaměstnána) a nemocenskou dostane až od 15.dne.

Jí však podle mě šlo o to, kdy má nastoupit na pracák, aby ´něco´ neprošvihla.

Jo a že se způsob čerpání nemocenských dávek zneužívá, to je jasná věc…, dlužno podotknout, že dnes již méně, než když byla nemocenská proplácena jenom státem a ihned od 1.dne