Avatar uživatele
Registrovaný

dluhy se dedi?

moji rodiče si berou pujčky a když umřou a budou mit nejakou pujčku tak ja jako syn ji musim zaplatit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Dědí se aktiva (např. dům, auto apod.) i dluhy. Po úmrtí notář vypočte hodnotu majetku. Pokud by vyšla jako záporná, dluhy platit nemusíte, ale také nic nezdědíte, protože věřitelé budou požadovat splacení co největší části dluhů prodejem majetku zemřelého.

Konkrétně je to upraveno v §470 občanského zákoníku: Dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy, které na něj přešly zůstavitelovou smrtí.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

pokud se zřekneš dědictví tak ne...jinak ano.


Avatar uživatele
Registrovaný

přesně tak, ale možná umřete dřív, než oni, tak bych zachoval klid


Avatar uživatele
Pokročilý

Prakticky jde o to, ze paklize budete dedit, tak si mate moznost vybrat, zda dedictvi prijmete nebo ne. Pokud ho prijmete, ziskavate nejen dany majetek, ale i pripadne zavazky ci dluhy.
V zasade plati ze dedictvi lze prijmout ci odmitnout jako celek se vsim vsudy.


Avatar uživatele
Registrovaný

Dědí se i dluhy, bohužel.


Avatar uživatele
Pokročilý

Můžeš se dědictví vzdát =) pak nezdědíš nic :)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.