martinju

dluhy se dedi?

moji rodiče si berou pujčky a když umřou a budou mit nejakou pujčku tak ja jako syn ji musim zaplatit?

Nejlepší odpověď
kazisvět

Dědí se aktiva (např. dům, auto apod.) i dluhy. Po úmrtí notář vypočte hodnotu majetku. Pokud by vyšla jako záporná, dluhy platit nemusíte, ale také nic nezdědíte, protože věřitelé budou požadovat splacení co největší části dluhů prodejem majetku zemřelého.

Konkrétně je to upraveno v §470 občanského zákoníku: Dědic odpovídá do výše ceny nabytého dědictví za přiměřené náklady spojené s pohřbem zůstavitele a za zůstavitelovy dluhy, které na něj přešly zůstavitelovou­ smrtí.

Další odpovědi
Krugerka

pokud se zřekneš dědictví tak ne…jinak ano.

gillan

přesně tak, ale možná umřete dřív, než oni, tak bych zachoval klid

Andreas

Prakticky jde o to, ze paklize budete dedit, tak si mate moznost vybrat, zda dedictvi prijmete nebo ne. Pokud ho prijmete, ziskavate nejen dany majetek, ale i pripadne zavazky ci dluhy.
V zasade plati ze dedictvi lze prijmout ci odmitnout jako celek se vsim vsudy.

Fridolinek

Dědí se i dluhy, bohužel.

Dandi

Můžeš se dědictví vzdát =) pak nezdědíš nic :)

XenieRo

Já v Kruku dělám. Je to seriozni společnost, nikdy jsem neměla problém s výplatou, naopak. 5 týndů dovolené, perfektní kolektiv a hlavně mě ta práce baví. Vedoucí je senzační, ve všem mi vyjde vstříc. Jinak, pokud vím, ta zrovna hledáme. Kancl máme v centru. Mrkni na naše webovky.

Sonka Pop

A máte tam teď aktuálě nějaké volné pozice? Jsou tam nějaké benefity?

SuzanKa

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak funguje společnost https://cz.kruk­.eu/klienti? Dneska mě kontaktovali a já jsem neměla čas, tak mi budou volat zítra… Ale co jsem si tak našla, tak nevím, nejsem z toho moudrá. Díky moc.

Pajka.111

Osobně doporučuju kouknout se na jejich web https://cz.kruk­.eu/klienti, tam najdeš info, co je to za společnost a čím se zabývá.