SimakPida

Dlouhý rozjezd počítače.

Co zapřičinuje,že po startu Windowsu musim čekat cca 1–2 minuty než počítač začne reagovat.Do té doby pracuje hardisk naplno.

Nejlepší odpověď
Hykam

Spouští se programy, které jsou potřeba pro správný chod Windows a i spousta programů které při instalaci mají ztaškrtnuto "spouštět pri spuštění. Většinou to jsou bezpečnostní programy ale najdou se i takový který není potřeba ihned spouštět. Např takový Skype se automaticky spouští po spuštění a jsou i jiné.

Další odpovědi
ondra07

Zkus ho trochu vyčistit od nepotřebných souborů a optimalizovat nebo defragmentovat apod. Na to je nejlepší program CCleaner: http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/?g[hledano]=ccle­aner&g[oz]=3.14­.1616
A taky tam můžeš v tom programu zaškrtnout, jaké programy ti budou po startu systému nabíhat, prostě si je tam odškrtni a mělo by se to trochu zrychlit :)

Reuef

nebo jednodussi varianta – nemusis nic stahovat jen do start > Prohledat programy a soubory napis „msconfig“ bez uvozovek preklepni na listu „Po Spusteni“ a tam si muzes odkliknout jaky programy se ti budou po zapnuti PC spoustet