Jan12345

Jak se učit? Jak se naučit do týdne sedm stránek a za den třeba čtyři?

Zdravim, chtěl jsem se zeptat jak sm mám učit, abych to uměl, když mám do týdne se naučit 7 stránek z literatury? Nevím proč, ale nejde mi to moc do hlavy a nevím, jak se naučit za den třeba 4 stránky a abych si to pomatoval, poraďte prosím.

Odpovědi
xxx3

základem je neučit se to jen tzv. biflováním. Dobré je načíst si vždy něco okolo, aby měl člověk záchytné body. Nevím, jak je to myšlené s tou literaturou, ale tady je nejlepší prostě hodně číst.

Emefej

U literatury je to velice jednoduché, stačí číst.

Gestas

Přečteš si kousek, zapamatuješ si ho, přeříkáš si ho z hlavyi, přečteš si další kousek, zapamatuješ si ho a z hlavy si ho zopakuješ spolu s tím prvním kouskem a tak dál. Já se takhle učím.

klumprt

Já jsem to většinou řešil tak, že jsem si to párkrát přečet, vybodl se na to a ono to nějak dopadlo.
Jenže takové řešení nelze doporučovat každému. Vyžaduje to totiž jisté povahové rysy, zejména pevné nervy u zkoušení.