Avatar uživatele
Maggie.b

Dlouhá rýma…

Dobrý den, mám rýmu už od začátku prázdnin. Tedy… No nevím, jestli se to dá nazvat rýmou. Většinou se mi chce smrkat ale nejde to a prostě jenom „chrochtám“. Olynth nepomáhá. Nosní inhalátorek taky ne. Vždy když se snažím sebevíce smrkat, ucpou se mi uši. Pomožte prosím. CO mám dělat a co by to mohlo být?
Doplňuji:
Olynth jsem použila za celou rýmu asi jen 5×… :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Advance před 4220 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Advance

  1. Když vás přepadne nepříjemné lechtání v nose, vyzkoušejte trik našich babiček. Ponořte si ruce až po lokty do horké vody a vydržte to co nejdéle. Ráno během sprchování si zase nohy nahřejte proudem horké vody a oblékněte si teplé ponožky.
  2. Když už je rýma v plném proudu, můžete sáhnout po homeopatikách a „cucat“ je každou hodinu. Pokud tomuto způsobu léčby příliš nevěříte, vypijte šumivý nápoj nebo snězte tabletku s obsahem zinku, který brzdí rozmnožování virů.
  3. Kápněte si do čaje dvacet až třicet kapek echinacey nebo užijte přípravek, který ji obsahuje. Skvěle totiž stimuluje imunitní systém.
  4. Nezapomeňte na megadávku vitaminu C. Ať už ve formě tablet, nejraději s postupným uvolňováním, nebo v přírodní podobě (cibule, česnek, kapusta, jablka, bezinky, kiwi, pomeranče, citrusové ovoce…). Tento vitamin totiž působí jako úklidová četa, která v těle sbírá odpad.
  5. Během celého dne pijte ještě o něco víc než obvykle. Ideální jsou bylinkové čaje nebo směsi minerální vody a ovocných šťáv v poměru 4:1, ale ne studené. Měly by mít alespoň pokojovou teplotu.
  6. Inhalujte heřmánkový čaj nebo si naordinujte aromaterapii. Na papírový kapesník kápněte několik kapek eukalyptu, myrhy, tymiánu nebo jalovce, zmačkejte ho do malé kuličky a vdechujte vůni střídavě ústy a nosem.
  7. Pokud nemůžete v práci dýchat, kupte si v lékárně kapky, ale doma vám stačí čichnout si k čerstvě nastrouhanému křenu, který váš nos skvěle uvolní. Pozor. Kapky nikdy neužívejte déle než týden.
  8. Večer vám pomůže horká lázeň. Lehněte si do vany a připouštějte horkou vodu až na 42 stupňů. Do lázně kápněte trochu smrkové silice. Po několika minutách se pořádně otřete ručníkem, a zachumlejte do vyhřáté postele. Vydržte se potit alespoň 30 minut. Takto uměle vyvolaná horečka pomáhá zabíjet viry.
  9. Vyzkoušejte výplach nosu. Mírně osolenou vodu nebo minerálku Vincentku nalijte do misky, nosem opatrně vtáhněte dovnitř a vysmrkejte. Opakujte tři- až pětkrát denně. Nosní hydroterapie pomáhá zmenšit otoky sliznice.
  10. Jak jen můžete, odpočívejte a spěte. Během spánku tělo sbírá síly a váš imunitní systém pak může lépe bojovat s nemocí.

„Obyčejná“ rýma však může ještě záhy přerůst například v zánět čelistní dutiny nebo zánět dutin nosních tak bacha na to!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Většina nosních kapek se nemá používat déle než 14 dnů. Potom vyvolávají opačný efekt. Může se z toho stát chronická rýma. Také můžeš mít alergickou rýmu.
Doporučuji Ti pořídit si Vincentku se spreji, nebo mořskou vodu a používat týden jenom tu. Pokud se Tvůj stav nezlepší, tak zajdi na ORL.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Vem nohy na ramena, jdi ke svému lékaři ať tě pošle na nosní a na alergii. Většina nosních kapek je návyková – možná už ti víc zduří sliznici než léčí. Může to být alergie na nějaké pyly, plísně, spory hub, může to být chronický zánět dutin.
A jinak – uvařit brambory na loupačku, když jsou uvařené dát hrnes s bramborami na stoličku, sundat pokličku a přes hlavu hodit ručník a zkusit napařit – prohřát obličej.
Pomáhají kapky z mořské soli, ale stejně – leší zajít na ORL.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Mohla by to být i nějaká alergie. Pokud to trvá takhle dlouho, jistě bych navštívil lékaře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martula.lan

Med se slivovici – to je vselek :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Pravděpodobně to bude chtít buď antibiotika (způsobuje-li to nějaký ten …kok – zjistí se u lékaře výtěrem) nebo léčbu alergologa. Každopádně to už neřeš po domácku, protože normální rýma trvá týden.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
XenieRo

Taky když už je nejhůř a mám ucpaný nos, tak si koupím pinio nasal od rosenpharmy. Od té doby co ho užívám tak jsem upřímně ani jiný nevyzkoušela takže můžu doporučit jedině tenhle.

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Co prosím používáte na hodně ucpaný nos ?

před 1567 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sonka Pop

Ahojky :) Chtěla bych se zeptat – s jakými kapkami do nosa jste spokojeni? Jako nemyslím, jen pro mě, ale třeba i pro děti. Hlavně aby zabraly hned a hlavně na dlouho. Díky moc.

před 1905 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
XenieRo

Jedině Stérimar. Výborný kapky. Mají i kapky i pro 3 měsíční mimi. Krásně zabírají a hlavně mají dlouhodobý účinek a to je nejdůležitejší.

před 1905 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pajka.111

Vážení, ráda bych znala váš názor na tyto vitamíny http://www.bi­on3.cz/produk­ty-bion3/#imunity četla jsem na ně něklik výborných recenzí, ale ráda bych znala názor někoho, kdo ty vitamíny opravdu užíval.

před 2026 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jurek

Já doporučuji na rýmu jako takovou, tak i na prevenci Stérimar ;)
Je to mořská voda obohacená o měď s antibakteriálním účinkem. Mají i pro děti už od narození.

před 2205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Xenka

na rýmu, nachlazení doporučuji inhalátor : http://www.ma­ximagazin.cz/po­mocnici-v-boji-s-nastrahami-zimnich-dni/
Prodává ho Orava, za fajn kačky a je to fakt dobrá věc.

před 2260 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Xenko zdravím, to ani nevím, že se něco takového prodává. Vážně to pomáhá? Kolik za to chtějí?

před 2253 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Xenka

jj na nachlazení fakt dobrý! A ještě to pomáhá na akné :)
Hele jestli si dobře pamatuji tak kolem 4 stovek. Tak nějak.

před 2248 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Jenom, vážně? Tak po tom se podívám také. Já čekala nějakou šílenou částku :)

před 2246 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Xenka

Ne to právě vůbec, za dobrou cenu fakt velká pomoc. Tak snad bude pomáhat i u vás. Ahoj

před 2238 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Broukk

Doufám, že ano. Už to mám objednané 🙂
Tak děkuji a měj se krásně. Pa ahoj

před 2231 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek