iwetax

Dlouhá děkovačka v divadle

Nechala jsem se vytáhnout do divadla na muzikál. Do divadla nechodím, jen jsem byla párkrát povinně se školou, ani bych za to peníze nedala. Ale kamarádka trvala na tom abych šla, měla volný lístek. No samozřejmě to byla pruda, seděli jsme daleko od podia, tak jsem skoro nic neviděla.

Když jsem zajásala, že už je konec, tak začala děkovačka, která trvala snad 20 minut. Vůbec nechápu, jak může někdoho bavit tleskat 20.minut v kuse?

Nejlepší odpověď
annas

Čím delší potlesk, tím víc dávají dávají diváci najevo své uspokojení s uměleckými výkony herců. Potlesk patří ke společenskému chování, je povzbuzením pro herce, že jejich práce má nějaký smysl. Naopak když potlesk neuvydrží ani jednu oponu …to určitě o něčem svědčí … třeba že hra byla špatně vybraná a brzy zapadne ..

Dokud tento potlesk trvá, neodcházíme…

Divadlo by nebylo bez diváků ani bez herců a všech ostatních, kteří se na tvorbě podílejí.

Mně dlouhý potlesk vůbec nevadí … Pomalu při něm doznívá dojetí z divadelního představení.

Další odpovědi
Pomelo74

a otázka zní?