Kroupič

Dle čeho vybrat kovové struny na kytaru (celou sadu 6 strun)

Odpovědi
NikkiHeat

struny se vybírají (aspoň v základu) dle tloušťky tzn. že čím je struna tenčí tím je zvuk medovější a hlavně je stisk měkčí a nemáš tak dorasované prsty…nicméně je to individuální záležitost a záleží na hodně faktorech např. na jakou kytaru (elektro, akustiku), jaký styl hraješ, jak si zdatný technicky apod. Já osobně hrávám na měkké struny nylonovky ale odehraju to i na tvrdých kovových strunách, prsty už mám zocelené.

Hlada

Tenčí jsou měkčí, pro začátečníka vhodnější. Silnější dávají sytější tón. Pro elektriku se nejčastěji používají 009 a 010, pro akustiku 011 a 012.