Dle čeho který a jak si vybrat čtvrtý jazyk?

Umím češtinu, němčinu a angličtinu

Nejlepší odpověď
Drap

To záleží na tvých zájmech a na tom co by jsi chtěl dělat. Nabídka je velmi široká . Můžeš se učit francoužtinu, španělštinu, rušinu až po čínštinu či japonštinu. Každý jazyk má něco do sebe a je zajímavý.

Další odpovědi
M.

Podle toho, kam bys chtěl v budoucnu cestovat, který se ti líbí a jakou máš schopnost se jazyky učit. :)

Andělé

Jak píše Drap,vybírat přeci dle Vašich zájmů a potřeb.
Co se týče náročnosti,tak nejtěžší jazyk je francouzština a mezi nejjednodušší patří španělština. Zrovna se ji vedle angličtiny a němčiny,začla učit dcera a moc jí baví…:)

Michal Kole

tak to tě obdivuji, že máš takovou „bednu“.

Já na jazyky nejsem.

huxa

Jestli se ti němčina a angličtina učili dobře a nepletou se ti, zůstal bych u západogermánských jazyků a zkusil se naučit holandštinu. Jestli se ti některé slovíčka pletou a máš raději slovanské jazyky, zkusil bych polštinu, ruštinu a podobné východní jazyky (minimálně ta polština a ruština lze hodně uplatnit v budoucnosti).
Doplňuji:
omlouvám se, místo dánštiny má být nizozemština

marci1

Dobrá se mi zdá španělština, hezky zní.

anonym

Začala bych tím, co děláš za školu, jaké hledáš do budoucna uplatnění a kde.
Všeobecně se mezi jazyky, kterými se dá domluvit všude ve světě, bere ještě francouzština a španělština. Východ je zase jasný pokud bys zvažoval čínštinu a ruštinu.
Ono to zase u Tebe není až tolik jazyků. Píšeš tam čeština, ale ta snad pro Tebe není cizím jazykem. Takže tam máš vlastně jazyky dva. Beru-li to podle vlastní zkušenosti, tak na gymplu to byly kromě mateřštiny jazyky čtyři včetně latiny.
Když jsem byla v Africe, tak tam panoval názor, že bude velmi důležitá právě čínština. Číňané jsou dnes opravdu všude, na všech kontinentech (možná s výjimkou Antarktidy, ale ani v tom si nejsem jistá) a jako obchodníci a bankéři jsou velmi schopní. Dá se očekávat, že jejich tiché a nenápadné šíření tohoto národa do světa bude i nadále pokračovat.
Adame, pokud jsi zatím na základní škole (nedokážu to u Tebe určit, takže se nezlob, pokud už jsi výše), tak bys měl zvažovat jazyky, které se budou vyučovat i na střední nebo vysoké škole. Učit se čínštinu a potom muset skládat zkoušky třeba ze španělštiny, to by bylo dost náročné a zbytečné. Studium jazyků pro zábavu je něco jiného. Zatím vybraný jazyk bude spíše patřit ke Tvým školním (studijním) povinnostem, a z toho bys měl vycházet.

mojitek

mimo mateřskýho jazyka,němčiny a angliny bych se rozhodoval mezi italštinou a španělštinou-nejsou to těžký jazyky a určitě se hodí je ovládat.Toť můj názor