Dlazba v dome. Zatim to jeste neni aktualni , ale kdybych chtela nekdy dlazbu vymenit , tak nova se lepi na tu starou ?

Nebo se vse zkope – skope. ? ( nevim jestli s, nebo z , tak jsem vam dala na vyber ). :-o -iv-

Nejlepší odpověď
baghira

Většinou se stará dlažba odkope (bez problémů se s/z :) )

V opačném případě by mohl být problém s kvalitou podkladu. No a taky zvyšování úrovně podlahy není vždycky vhodné (kvůli dveřím, prahům, prostoru pod radiátory (aby třeba šlo pod nima vysávat) a tak).

Další odpovědi
tom004

Lepší je,lepit ji na starou.Nemusí se nic přeměřovat,případné spády,zůstávají zachovány.Samoz­řejmě,pokud je to výškově,třeba kvůli dveřím,ap., možné,a pokud není ta spodní,v dezolátním stavu.A s tím s/z,bych napsal,satrá se „odstraní“,a je po ftákách. 🙂

mosoj

Pokud to lze výškově je snazší lepit novou dlažbu na starou ( penetrace – flexilepidlo).

Při odstraňování staré dlažby to jde většinou i s betonovým potěrem a ten je potom třeba udělat nový. Je to práce navíc a déle to trvá.

anonym

Častější a stavařsky odborná je kompletní rekonstrukce, jak píše baghira. Zároveň se tím revitalizuje podklad a prodlouží životnost.
Ostatně stačí zadat poptávku a odborná fa sama nabídne zdarma cenové nabídky vč. variant řešení a tech. podmínek. Měli bychom se konečně naučit nechat podobné starosti profíkům a nepokoušet se jim amatérsky míchat do řemesla.
A jinak ani s, ani z, ale „vy“!