Avatar uživatele
pat a mat

Dlažba na balkoně

Jak a čím upravit mírně křivý beton před položením dlažby na balkoně paneláku ? Jaký je vhodný sklon ( balkon je hluboký asi metr )?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? tom004 před 4539 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Existují samonivelační stěrky. Podle křivosti podkladu by vám na balkon měl stačit pytel, nebo dva. Rozmíchá se vyleje, rozetře a nechá zschnout. Máte téměř ideální rovinu Sklon se vytvoří při pokládání dlažby. Na jeden metr stačí cca 0,5 – 1 cm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Dobrý den. Jestli je ten beton opravdu jenom mírně křivý,potom není třeba ho vyrovnávat.Stačí založit rohové dlaždice,podle velikosti si je rozměříš,podélné srovnat latí a vodováhou. Totéž udělej s příčnými se sklonem,na metr stačí 2 cm. Po zaschnutí dlažbu položíš,latí budeš kontrolovat rovinu,a nerovnosti srovná použitá vrstva použitého lepidla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Dával jste si na balkon někdo mramorovou dlažbu? Zajímalo by mě jestli jste spokojení a jestli se mi vyplatí o tom přemýšlet? co myslíte?

Avatar uživatele
Renikled

Přírodní mramor? Naprosto ideální volba za mě. Mám rád kvalitu a hlavně také přírodní materiál. Nejen na balkony, ale také na terasu jsem zvolil dlažbu od piedra.cz Když jsem si to porovnal, tak mají opravdu pěkné ceny a hlavně jsem taky velmi spokojený s dodaným materiálem. Velmi dobře se mi s tím i pracovalo.

Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, ten sklon vám poradí podlahář ale určitě tam nějaký chcete. Stačí jen pár stupňů, fakt v rámci jednotek. Cokoliv více je zbytečně moc. Jinak dlažba na balkoně je fakt super věc. Viděl jsem, že si tam lidi dávají třeba lino nebo jenom stěrku a to mi přijde jako prostě něco, co se dlouhodobě nevyplatí třeba z hlediska úklidu nebo udržitelnosti. :)

Nový příspěvek