Divný kolektiv

Nastoupila jsem do nové práce, po dlouhé době (po MD) je to práce v montážní hale asi 30lidí. Dali tam noví pás a tak nabrali novích 15.lidí. Všichni jsme nastoupili v jeden den. Po úvodních procedůrách (podepsání smlouvy, školení bezpečnosti…) Jsme přišli na halu, kde se po našem vstupu rozmístilo ticho a všichni pracovníci na nás koukali jak volové. Najednou si všchni šli dát věci včetně hrnečků do skříněk a zamknou si skříňky. Pak se začali ozívat hlasy typu : No co to sem vzali za pakáž. Tak na takovíhle tu budem makat? Jejich chuť nás práci naučit je strašná, dávaj nám najevo, že jsme úplně blbí. Už jsme si stěžovali, Tak tam na ně vlít vedoucí a něco jim řekl. Atmosféra na pracovišti je strašně napjatá vůči nám novím a to tam nastoupili obyčejný lidi v pohodě. Nevím co si mám myslet. Určitě v práci budu, nadřízený jsou milí a práce i finančně dobrá v místě bydliště. Proč se ale tak chovají? Musím podotknout, že velký nábor tam ještě neměli a většina lidí tam dělá víc jak 10let.

Nejlepší odpověď
anonym

každý nový člen v kolektivu je okukován,posuzován a to nejen pracovně,ti co jsou tm déle si dělají jésy nároky cítí se být domácím,je to v každém kolektivu,je třeba si toho nevšímat,pokud budete bezproblémový a pracovitý časem ta nevraživost přejde a oni si na vás zvyknou

Další odpovědi
panenka

Můžu ti poradit jediné vůbec si toho nevšímej a uvidíš že jich to za čas přejde.Oni se ted chcou ukázat myslí si o sobě buhví co, že když oni tam jsou o něco déle že si můžou vyskakovat.Já jsem taky dělala v takovém kolektivu po týdnu jsem si tam našla 2 nejlepší kámošky a ty čarodějnice co jsem tam měla o ty jsem se vůbec nestarala vždycky jsem je jen pozdravila aby se o mě neříkalo,že jsem nevychovaná a hotovo.

hanulka11

Taky radím, dělej si svou práci jak nejlíp dovedeš a nehleď na to co kdo říká. Za krátkou dobu tě poznají a uvidíš,že bude vše v pohodě. Všude se okukují nováčci, buď trpělivá a vydrž,všude je nějaký rýpal, ale na to nehleď. Přeji ti ať je vše co nejdříve OK.