Natee

Dívka na průmyslové škole..?

Budu končit základní školu a silně uvažuji o Průmyslové škole, oboru elektrotechniky.
Ovšem, jak jsem se dozvěděla, vyskytuje se v každé třídě maximálně jedna, dvě holky..
Spolužačka uvažuje o totožné škole, ale jiném oboru, takže alespoň někoho bych tam znala, a když nebudu počítat těch pár kluků, kteří tam ze třídy půdou budu tam sama.
Souhlasili byste Vy se studiem své dcery na Průmyslové školu?

Nejlepší odpověď
hanulka11

pokud tě zaměření bude bavit proč ne, vůbec bych ti nebránila a navíc tě budou kluci obletovat :D:D:D

Další odpovědi
KamČůZeK

když tě to bude bavit tak klidně tam studuj ;) Je to obrovská výhoda, synci si tě tam budou vážit, nebudeš tam mít konkurenci. Dělej zkrýtka co chceš a neohlížej se na druhé ;)

Drap

Určitě, ba naopak že tam bude méně dívek bych považoval za určitou výhodu. Sám jsem kdysi dělal strojírenskou průmyslovku, měli jsme ve třídě 3 holky a třicet kluků.

WeeBear

Pokud má obor maturitu, tak máš naději, že potkáš i více slečen.
Kamarádka šla na Obchodní akademii studovat Informační technologie, v posledních čtyřech letech se tam vyskytovala jen jedna holka (v lepším případě, v horším žádná) a tak byla vyklepaná, když ji přijali. Nakonec přišla do třídy a bylo tam okolo pěti holek.

Časy se mění a třeba tam bude více holek. Známá studuje tříletý uč. obor-automechanika a je jediná holka ve třídě a je z toho naprosto unešená, být jediná holka mezi klukama má i jisté výhody.

Kdybych měla dceru (hodně daleká budoucnost-prozatím studuju Logistické a finanční služby) a věděla bych, že ji nebudou zajímat obory typu ekonomické lyceum, informační technologie, ani nebude chtít studovat jazyky na hotelovce a vybrala si průmyslovku, tak bych jí to schválila, přece bych nechtěla, aby mi v budoucnu vyčítala, že studovala něco, co ji nebaví a nezajímá, ale naopak bych si přála, aby byla šťastná na oboru, který si sama vybrala.

lexx

Ano, elektro obor má budoucnost. Vyhýbej se holka obchodkám, ekonomkám – to jsou továrny na nezaměstnanost.