salsa verde

Díváte se na složení potravin které si kupujete?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Přiznám se, že moc ne (krom data spotřeby), nevidím na to a když už ano, tak stejně nevím, co to znamená, protože už jsem zapomněla, co škodí více a co méně. Ale spíš se zaměřuji na určité typy potravin – nekupuji žádné instanty ani sladkosti.

Další odpovědi
BEAES

Ano, ráda si to pročítám, dokonce mám v mobilu uložený seznam všech E-ček, o co vlastně jde a jakým stupněm škodí. Podle toho i kupuji.

anonym

Ano,od jisté doby si beru i lupu při nákupu.Je až neuvěřitelné co za hnus je v různých potravinách.
Doplňuji:
V diskuzi je jeden z výrobků!

panenka

Ano dívám a hlavně kontroluji datum výroby a do kdy se to má spotřeovat.

rybíz

Někdy ano. Často ovšem kontroluji datum výroby a spotřeby, a také počet kJ ve 100g výrobku a množství tuků a sacharidů ( protože mívám vysoký cholesterol ).

oskar

Já ano,ale záleží jestli tam píšou pravdu.

janek66

Ano,dnešní doba mě opravdu naučila sledovat složení potravin.U těch co kupuji častěj kouknu jen na dobu trvanlivosti,ale u ostatních si čtu i složení.Třeba u masných výrobků když vidím napsáno "strojně oddělené maso"tak vracím do regálu.Dovedu si představit co tam asi namleli.Nebo kečup kde hlavní složku tvoří škrob asi taky nebude nejlepší.A koupit minerálku slazenou pouze cukrem a bez konzervantů je taky čím dál větší problém.