Avatar uživatele
Bad Wolf

Díváte se často do slovníku cizích slov nebo máte cizí slova zmáknutá? A jak vůbec se lze naučit znalosti cizích slov?

Dost často totiž narazím v nějakém textu na nějaké cizí slovo a pouze výjimečně vím, co to slovo znamená, takže se skoro vždycky dívám do slovníku cizích slov. … Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 3625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Do slovníku se koukám opravdu málokdy (ani si nedokážu uvědomit, kdy to bylo naposledy) – buďto daná slova znám a nebo z kontextu pochopím, co znamenají.
😉
„A jak vůbec se lze naučit“…? – čtením či posloucháním ´textů´ – biflování slovníku si nedovedu představit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

V oborech mně blízkých jsem se je naučil častým používáním a alespoň některá běžně používám.
V jiných případech rovněž hledám v odborných slovnících.
Cizích slov je mnoho a naučíš se je pouze opakováním.
Doplňuji:
Mám jednu radu, naučit se ve vybraném oboru alespoň základy cizích slov a pak už je to snazší, ostatní vyplyne z textu.
P.S: zkušenst z oboru biologie.

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit


Avatar uživatele
Questman

No popravdě jsou lidé, kteří si čtou slovníky při odpočinku. Jako si dříve lidé četli Bibli.
A můžu to potvrdit, jeden známý si někdy bere slovník i k pívu do hospody :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Existuje slovník cizích slov a dá se koupit, nebo objednat. Ale naučit se slovník je zbytečné a nelogické. Každé slovo má význam právě v kontextu. Obecně platí, že bychom měli rozumět 95 % daného textu a zbytek se dá pochopit nebo domyslet. A když ne, tak je na to určený právě slovník cizích slov. Většina cizích slov má řecký nebo latinský základ a jsou také i v angličtině.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Kvůli četbě slovník cizích slov nepotřebuji,
buď slova znám, nebo se dají pochopit z kontextu
(toto mám stejné jako Mowla).

Ale občas se podívám, pokud po delší době
potřebuji cizí slovo sama použít
(radši si ověřím pravopis).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek