SteimlX

Dítěti jsou 3 měsíce, je na JIP v LBC kvůli alergické reakci, tím pádem kojící matka… má nárok být s ním?

dnes v noci příjem, tvrdí, že jen návštěva od 15:00 do 17:00.
od jinud vím, že kojící matka může být prakticky 24 hodin denně. co je pravda?
PS: právě zkoumám stránky KNL, tak možná odpověď najdu, ale pomoc určitě ocením

Odpovědi
marci1

I děti mají svá práva při pobytu v nemocnici.

Ta jsou vyjádřena v Chartě práv dětských pacientů organizace National Association for the Welfare of Children in Hospital (NAWCH) se sídlem v Londýně, přihlásila se k ní i naše etická komise.

V první řadě – dítě by nemělo zůstávat v nemocnici samo, bez svých rodičů. Do šesti let věku vám dokonce pobyt ve zdravotnickém zařízení jako doprovodu malého pacienta zaplatí zdravotní pojišťovna. Jestliže z nějakého důvodu není možná přítomnost rodiče na oddělení, musí mu být umožněn neomezený přístup za svým dítětem, neplatí tady žádné návštěvní hodiny od-do. Rodiče nejsou návštěva, jsou zákonnými zástupci. Některé nemocnice, které nemají dostatečnou kapacitu pro lůžka rodičů, umožní například pobyt na ubytovně v areálu nemocnice, nebo jednoduše můžete zůstat s dítětem přes noc, ale k dispozici budete mít třeba jen židli. Přednostně jsou přijímány matky s kojenci, batolaty a mladšími dětmi.

Fiverka

Rozhodně se nedejte odbýt, máte právo být s ním…Jednak jako kojící a jednak jako matka…a musíte si najít ty správné paragrafy /existují vím to :)/a jit do toho potřebuje vás u sebe…