Dítě ve školce

Dcera má 3 roky a má nastoupit do školky.Já jsem na podpoře a vedení školky mi nechce dceru do školky vzít z kapacitních důvodů.Má na to právo?Děkuji

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Bohužel, na to školka právo má. Školky skutečně mají určitou kapacitu dětí na třídu – respektive na učitele, a protože je v MŠ ta kapacita přísnější, než na ZŠ (z bezpečnostních i provozních důvodů), měla by je dodržet.
Chápu, že pro Vás osobně je to nepříjemný paradox, ale obvykle se při výběru dětí do tohoto počtu postupuje tak, že přednost mají děti maminek, které fakticky chodí do práce, až pak, pokud je místo, se přijímají děti jajich maminky jsou na podpoře, nebo jsou doma s mladšími dětmi apod.

Další odpovědi
SinceX

Myslíte, jestli na to máte právo vy nebo právo školka?
Pokud má kapacitní důvody tak Vás tam těžko příjmou, ale správně by Vás měla přijmout..
Ale vy byste si měla najít lepší školky, než je tato..:)

lorja

Když by byla vaše dcera předškolák / 5 let nebo 6 let při odkladu školní docházky /,měla by přednost při přijetí do školky před mladšími dětmi i v případě,že Vy jste na podpoře.

Zdroj: http://www.mimi-klub.cz/tema-mesice/unor-2010-jdeme-do-skolky/kriteria-pro-prijeti-ditete-do-skolky.html

Pajka.111

Dobrý den všem, chci se s vámi poradit… V Praze hledám školku. S ohledem na zkušenosti chci soukromou. Líbí se mi ta na Praze 8 http://www.troj­skalabut.cz/. Zkušenosti? Jak jste tam spokojeni?