Kris

Dítě je samá modřina po návratu z pobytu u otce. Jak to řešit?

Dobrý den,
mám čtyrletou holčicku a ke svému otcovi jezdí jednou za 14 dní od pátku do neděle. Kdykoliv od něj přijede, tak se něco děje. Buď má teplotu a je nastydlá, nebo má modřiny či puchýře ze špatných bot. Tenhle víkend od něj přijela a má dvacet malých modřin po nožičkách jednu na zadečku a větší na ručičce. Nejsme s otcem mé dcery moc zadobře, a když jsem mu volala, jak je to možné, že je samá modřina, odpoví, že u dětí je to normální, že spadla na lego. A dál se o tom nechce bavit.Když je dcera se mnou nebo ve školce, tak se tohle vůbec neděje. Naopak je na sebe velice opatrná. Začínám mít strach, co se tam děje, když je dcera s otcem. Netvrdím, že by jí měl ubližovat, ale připádá mi, že se o ni nedokáže postarat. Přemýšlím, že zajdu k dětské doktorce a začnu to nějak řešit, ale nevím, zda tím něčemu pomůžu. Ráda bych si přečetla některé z vašich rad a zda se někdo s něčím podobným setkal a jak to mám řešit dál.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
klumprt

A co k tomu říká ta holčička? Ve čtyřech letech by už se snad mohla umět aspoň zhruba vyjádřit k původu modřin.

Další odpovědi
BANAN93

Tak je možné, že když upadne na kostičky lega, tak modřinky budou. Poproste otce Vašeho dítěte, jestli by se mohl pokusit jí najít nějakou činnost – třeba kreslení atd., při čemž se snad Vaše dítě nepotluče. Nemohu to zas objektivně posoudit, protože jsem kluk a na moje modřiny plynoucí z dovádění nikdo nehleděl, spíš jsem ještě dostal přidáno, že jsem nešika :) Jestli to bude přetrvávat, pak Vás asi bude čekat konfrontace, ale zase do jisté míry to normální je (puchýře z bot – obuv jí snad s sebou dáváte Vy ne ?) – když u nás máme 2 neteře, tak se je snažíme také utahat nějakou akčnější činností, protože když je neutáháme, tak se potom začnou nudit a udělají nám tu „kůlničku na dříví“.

marci1

No, nezávidím Ti, ale pokud se jedná o 20 modřin, zajdi k dětské lékařce, ta má zkušenosti a poradí Ti. 🙂

tforro

Myslím si o tom své, proto by možná bylo vhodné, aby Vaše dcera navštěvovala otce pod dohledem nějaké sociální pracovnice.

ivzez

Co Vám k tomu říká dcerka?

Vím, že to není vždy snadné, ale rodiče by se měli naučit
spolu po rozvodu dobře vycházet. Oba dva mají rádi své
děti a v zájmu jejich dětí je bezproblémová komunikace.

Zavolejte znovu otci (ještě lepší by bylo se sejít osobně)
a dohodněte si pravidla do budoucna.

Vaše dcerka má právo na oba rodiče a podle mne
by bylo škoda, kdybyste se nedokázali dohodnout.
_______

Z jedné situace těžko něco odhadovat.
Ale pokud jsou modřiny opakovaně, bylo by dobré to začít řešit.