Avatar uživatele
afro.minerva

Dítě do jednoho roku nemůže na světlo…????

Na internetu jsem náhodou našla tuto stránku: http://www.mo­jebiologie.cz/me­diawiki/index­.php/Postnat%C3%A1ln­%C3%AD_a_prenat%C3%A1ln%­C3%AD_v%C3%BDvoj

Pod nadpisem Prenatální vývoj je jako druhý bod od konce uvedeno, že matky nemají do roku dítěte dávat dítě na světlo, protože je to pro ně nebezpečné.

Je to nesmysl nebo ne?

V životě jsem nic podobného neslyšela. Naopak co vím, tak když je silná novorozenecká žloutenka, tak se dítě léčí fototerapií a nebo dává na sluníčko, aby se bilirubin v kůži rychleji rozkládal.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda, hanjimka před 4910 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mili @

JAK MŮŽE ŽENA DÁVAT V PRENATÁLNÍM OBDOBÍ DÍTĚ NA SVĚTLO???? Vždyť to je období před porodem, ne????
Nemluvě o tom, že ženská není těhotná 12 měsíců.....
🙂
Ti chytráci tím asi mysleli, nevystavovat dítě po porodu rok na PŘÍMÉ sluníčko, to by možná uškodit mohlo…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
blesk26

Nic se určitě nesmí přehánět, ale vždyť právě ze sluníčka získáváme tolik potřebný vitamín D.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanjimka

V poradně nám (před 18 lety) říkali že samozřejmě na světlo ano kde by jinak vzali děti vitamin D,ale nechodit na přímé slunce,nenechávat opalovat a dávat vždy spíš do stínu.Vždyť ze sluníčka odchází i dospělý člověk a ne tak malé dítě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zuzka.kol.

podle mě to sou kecy

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví