imperat0r

Muzu program nejak nainstalovat na jiny disk? A jak pripadne postupovat a zvetsit aspon disk C?

Zdravim, pisu tedy znova. Gecco mi psal ze malo mazu z disku C, ale on ma pouze 30GB (disk D ma 250 GB – mám starsi notebook) a samotny system a predinstalovane programy zabiraji vice jak 10 GB, tim padem opravdu nemuzu nainstalovat program na Disk C ( 18 GB VYZADUJE) ! Kdyz se mi v instalaci objevi okenko, ze je malo mista na disku, at vyberu jiny, zvolim Disk D, kliknu na OK ale jakmile dam instalovat okenko vyskoci znovu. Takze program nemuzu nainstalovat na jiny disk? To se mi zda divne. Ptam se tedy naposled – muzu ho nejak nainstalovat na jiny disk? A jak pripadne postupovat a zvetsit aspon disk C?

Disk C – malo mista na instalaci programu

Nejlepší odpověď
gecco

Už dvakrát jsem ti psal – aby ses něco NAUČIL…!!!
:-OO

Neustálým opakováním dotazu nezjistíš nic!!! – minimálně bys mohl napsat, o jaký se jedná OS a jaký program ti nejde naistalovat…
:-OO

Píšu ti tedy naposled – něco se kuwa nauč, ať aspoň rozumným způsobem pokládáš otázku a jsi schopen odpověď pochopit!!!

________________
Máš účet s administrátor­skými oprávněními??
Umíš spustit Správce disků??
Pokud obé ano, pak to je nástroj pro práci s diskovými oddíly, ale:

  • za běhu daného OS ti nedovolí úplně vše
  • při reinstalaci si můžeš partition upravit jak se ti zamane
  • PŘEDEM si zazálohuj data – máš-li tam jaká

Další odpovědi
www

Disk D bývá pouze část jednoho společného disku, rozděleného na část C a D.
Řešením je tedy zvětšit C na úkor D. Možnost najdeš v samotných Win, případně to provedeš nějakým z free programů na úpravu diskových jednotek. Osobně používám Total Commander.
Zkušenost

arygnoc

pokiaľ máš na c nainštalované blbosti, tak ich odinštaluj, 240 gb na c je skutočné pekná hromádka kokotiniek. (ak počítam, že disky sú 50/50).
ak ich potrebuješ, odinštaluj ich z c: a nainštaluj na d: (v tomto poradí).

a tým získaš miesto.

na hdd 2 tb mám c: iba 100 GB a volných je 30% (W8 plus office a potrebné programy), takže NEVIEM, čím máš disk tak POTREBNE zasraný.
čištíš ho vôbec?

ostaní mi prepáčia slovník, ale tento naivný človiečik si myslí že keď nepovie >wo co go<, tak mu niekto poradí (plne súhlasím z geccom).

noticka:
pamätám časy, keď na wokna i hry a i prácu stačil 20 gb hdd.

😉

Quimby

Já ti to taky už psal, některé programy potřebují dočasně určité místo pro instalační program – rozbalení archivů a tak.
Většinou to instalují do dočasné složky – označuje se TEMP. Takže si ji v registrech změn někam kde máš volno(asi teda na ten disk D).