Disk C a D - jak vyřešit?

Zdravim, mam skoro plny disk C, protoze se mi na nej vse uklada a disk D je celkem prazdny. Poradite mi at presunu soubory na disk D a tim vyprazdnim disk C. Ale co kdyz stahuju program, pro ktery potrebuji 15GB na disku? To se na disk C nevejde. Kdyz dam spravovat uloziste, zmensim disk D, tak mi ale nejde rozsirit disk C. ( tlacitko rozsirit je sede). Proto se ptam jak ho lze rozsirit, kdyz to jednoduse nejde a programy co na to existujou neznam a neumim s nimi.

Disk C a D

Odpovědi:

Zlatý

Zavolej si někoho zkušenějšího... A od něj si něco okoukej a zbytek se pak nauč...
;-)
Určitě je možné některé soubory přesunout z C: na D: (ty, které nepotřebují přesné umístění, systém nemá nastavenu cestu) - fotky, videa, muziku...
Pak můžeš na D: umístit swapy...
Můžeš na D: i instalovat programy...
Velmi pravděpodobně můžeš i rozšířit C: na úkor D: (i když, pokud máš aspoň trochu slušně navrženou velikost C", nedělal bych to),
Ale musíš o tom všem aspoň něco vědět...
;-)
_____
Jen - pro příště - vždycky u takovéhoto dotazu uveď OS a lépe i HW, o němž píšeš...

Zlatý

nehovoríte, či sa jedná o logické disky na jednom hdd didku alebo o dva hdd disky.
dva hdd disky nemožno spojiť.

dva logické disky (oddiely) spojíte nasledovne:
v prvom rade zálohujte dáta z oboch diskov.

pokiaľ je na jednom z diskov systém (win?), treba urobiť inštaláciu a NEVYTVÁRAŤ oddiely (C:, D:, ...), vznikne jeden disk (oddiel). inak to nejde.

ak na diskoch nie je systém:
(po zálohovaní)
zrušiť odddiel C:
zrušiť oddiel D:
vytvoriť oddiel C: (zadať mximálnu ponúkanú veľkosť).
vykonáte v správe diskov.

potom môžete dáta nakopírovať späť.

;-)

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Arygnoc - dovolím si nesouhlasit...
1. je lepší mít disk rozdělený (na C: a D:) - už třeba jen z důvodu reinstalace - C: reinstaluju, D: se to nedotkne...
2. je možné do clusteru (logického disku) spojit i dva fyzické disky...
3. reinstalací stávajícího stavu velmi pravděpodobně uvoní C" - ale pokud nebude vědět, co a kam může ukládat, zanedlouho si je znovu zaplní...
;-)

Zlatý

arygnoc

hovoril som o spojení diskov, nie o manipulácii s miestom na diskoch, s veľkosťou oddielov (asi som otázku zle pochopil).

inak samozrejme nemám výhrady - delený disk na systém a dáta je vždy rozumné riešenie.
bohužiaľ, predajcovia ho predávajú vždy delený 50-50, takže reinstalu i nového počítača/nb s jedným diskom (hdd) sa nevyhnem (potrebujem 1 tb pre systém???).

napriek deleniu disku zálohujem pravidelne oba disky, tudíž je jedno (aspoň pre mňa), či mi kľakne iba systém alebo celý hdd.

;-)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.