Díra v mrazáku, lze vůbec, případně jak opravit?

Omylem jsem udělal šroubovákem díru vevnitř mrazáku. Rázem z ní cosi plynného (chladící médium?) uniklo ven.
Vím, že je to hloupá otázka a mám svůj názor co s tím, ale chci se zeptat, co by s tím udělali ostatní.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Z lednice-mrazničky uteklo chladící médium a to se musí doplnit. Je přesně odměřeno na gramy. Nejprve je však potřeba zaletovat otvor. Nejjednodušší je mrazák vyhodit, jelikož oprava bude nákladná. Můžeš si z něj udělat izolovanou skříňku třeba na uschování barev v místě, kde teplota klesá k bodu mrazu a barvy by se znehodnotily.

Další odpovědi:

Zlatý

Sám to neopravíš.
Zavolej nějakému servisákovi, kolik by si za opravu účtoval a podle toho se rozhodni (každopádně mražák nazapínej, bylo by to dražší)...
;-)

Stříbrný

Zalepit "leukoplastí", a přetřít dvousložkovým lepidlem:D (a prodat?)

A nezapomeň ten inzerát dát do rubriky "Prodej, Zánovní mrazák, výborný stav, opravila Agneta - tak bude běžet":DDDDDD

Zdroj: ;

Stříbrný

Kup novej, protože to je věc, kterou jen tak nezalepíš.
Si myslím :-)

Stříbrný

jenom výměna dílu, otvor / díru nějak záplatovat to by šlo ale chladící médium uniklo do okolí, jak a čím doplnit to nevím...

Pokročilý

Výparník jde zalepit,existuje na to taková specielní hmota která se tam za tepla nanese(autogen),musí se rovněž vyměnit dehydrátor,na kompresoru jak jsou takový trubičky se naletuje ventilek,vyvákuuje se okruh vývěvou,nesmí tam být vzduch a vlhkost a pak se doplní chladivo podle odpařovací teploty (manometr),není to zas až tak náročná oprava,servisák by si s tím měl poradit v pohodě..

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Agnetko - škoda, že´s mi neporadila, když jsem potřeboval opravit pračku...
;-)))

Stříbrný

Agneta

♪♪♫♫♫:DDD

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.