Pokročilý

Diktát pro děti 5třídy :-)

Větrný v_r se zatočil na lesem, sebral kus střechy, vlaštovky i v_ra a nad oběma v_ry se slehla zem.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Je to chyták. Stejně jako Quentos uvedl hříčku s bidlem a bydlem.
Nemůžeme spojit významově odlišná slova vír a výr v jeden, protože se odlišují i pravopisně. Takže nad oběma v-ry se slehla zem - se nedá vyjádřit jedním slovem, tedy napsat.

Bade, že jsem napsala správnou odpověď, neznamená, že dělám ze sebe chytráka. Jste odborník, že mě urážíte? To, že Word slovo nějak napíše, nic neznamená. Chybí mu schopnost rozlišit rozdíl mezi významem slov. Raději si zopakujte Pravidla českého pravopisu a nebuďte agresívní. Potvrzujete platnost přísloví, že pro pravdu se každý zlobí.

Další odpovědi:

Zlatý

Větrný vÍr se zatočil nad lesem, sebral kus střechy, vlaštovky i vÝra a nad oběma vÍry se slehla zem

Zlatý

a co takhle: na dlouhém b_dle stálo ptačí b_dlo. Obě b_dla spadla...

Jestli to pomůže, je to tentýž případ ;{)))=

Větrný vír se zatočil nad lesem,sebral kus střechy,vlaštovky i výra a nad oběma víry se slehla zem.
Doplňuji:
když se to nedá napsat,tudíž to nemůže být gramaticky špatně,napsal jsem si to schválně ve Wordu s opravou chyb a bylo to v pohodě,tak tu nedělejte z lidí blbce a ze sebe chytráky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Diskuze k otázce

Zlatý

BEAES

Myslí si, že je to docela nesmyslná věta, a že by takovou ani u diktátu ve škole nepoužili. Doporučuji, ať se žáček zeptá pí. učitelky na řešení a dejte nám pak vědět, jak je to správně. Díky.

Zlatý

annas

Tyto věty by opravdu neměly být předmětem diktátu.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.