digitalizace a televizní programy

právě probíhá digitalizace a zajímalo by mně,jestli se tím zvětší počet programů.třeba,my nemáme Nova Cinema a nebo Prima Cool a Barandov.Chytneme i tohle?Signál přijímáme přes kabelovou televizi,která je natažená v celé vesnici a máme jen základní programy.Děkuji moc za odpověď

Nejlepší odpověď
mosoj

To záleží na provozovateli té vaší kabelovky.
Jinak není důvod proč na kabelu nemít oba hlavní multiplexy. Jeden multiplex je věřejnoprávní televize a druhý multiplex je ten balíček našich soukromých stanic. Oba multiplexy jsou šířeny po celém území bezplatně. Spíš tam provozovatelé kabelovek ještě další programy přidávají.

Další odpovědi
anonym

kabelovka je velmi nevyhodny zpusob jak prijimat digitalizovane televizni vysilani .. je to zbytecne drahy zpusob. Lepsi programovou nabidku vam obvykle za lepsi cenu poskytne satelitni prijem (skylink) a zadarmo muzete rozsirenou nabidku programu prijimat i pres digitalni pozemni vysilani na obycejnou antenu (pomoci DVB-T)

--podrobneji

daleko levnejsi je obycejna antena, ano digitalni vysilani lze prijimat na obycejnou antenu (to vam samozrejme kabelovky radeji nereknou) potrebujete k tomu vlastne jen za asi 800 korun specialni DVB-T SET TOP BOX pro pozemni digitalni vysilani, ktery pripojite k televizoru podobne jako treba dvd prehravac (pokud ovsem vase televize uz podporu pro DVB-T nema zabudovanou v sobe, pak set top box nepotrebujete, staci jen televizi prepnout do rezimu kdy pouziva digitalni tuner misto analogoveho)
Blizsi informace o pozemnim digitalnim vysilani na obycejnou antenu a predevsim podrobne mapy pokryti tohoto nejvyhodnejsiho prijmu digitalni TV jsou zde http://www.di­gizone.cz/tex­ty/mapy-pokryti/

o neco drazsi moznost nez obycejna antena a DVB-T se nabizi os SkyLinku, satelitni prijem digitalni televize … viz www.skylink.cz … kazdopadne stale levnejsi nez kabelovka pritom vyber programu v zakladnim baliku ktery stoji 0,– korun mesicne je velmi dobry a nechybi v nem ani nova cinema a prima cool