led

Dievčina (16) dnes v Prahe vypadla z idúceho autobusu

„Dievča vypadlo z dverí autobusu číslo 188 v Prahe pri zastávke Sdružení, privolaní záchranári ju ošetrili a previezli do nemocnice,“ povedala hovorkyňa. Podľa svedkov sa dvere autobusu pri rozjazde nezavreli.
Otázka:
môže sa autobus MHD pohnúť zo zástavky, ak nemá zavreté dvere? Ak to zbadáte, môžte zvonením alebo iným spôsobom nechať zastaviť autobus?
Doplňuji:
Neviem…
myslím, že v pokynoch vodič má zakázanú jazdu s nezavretými dverami, ak vezie cestujúcich

Nejlepší odpověď
anonym

ano autobus se rozjede i když zavřené dveře nemá,sice nevím jak dnes,ale kdysi to šlo,určitě zvoněním upozorníte řidiče že něco není v pořádku

Další odpovědi
Miroslavst

Dnešní nové autobusy jsou vybavené zařízením tkz. blokací dveří a pokud jsou dveře otevřené nejde se rozjet, naopak to funguje také, že dokud autobus nezastaví, tak se neotvřou.
Prozvoněním sice upozorníte řidiče, ale než zareaguje, je určitá prodleva.
K tomu autobusu to vím, ale jsem vázán písemným slibem mlčenlivosti, takže bližší údaje uvést nemohu.
Ale přesto může nastat porucha.

monkey

Řidič by měl reagovat na výzvu cestujících samozřejmě.Musí si uvědomovat rizika.Řidič autobusu nebo tramvaje je člověk který je proškolený ohledně bezpečnosti provozu.
U nás je řidič který stabilně v autobuse MHD nechává otevřené přední dveře k vůli horku a je mu jedno že může a nemusí někdo vypadnout......

janek66

Ano,běžný autobus MHD klidně může vyjet ze zastávky s otevřenými dveřmi.
Většina autobusů MHD má tlačítko k zastavení,ale to jen upozorní řidiče a záleží jen na něm jestli zastaví nebo ne.

anonym

určitě to zakázano má,ale může se stát že se dveře zavřou,ale nedovřou úplně,byla jsem svědkem jak se takové dveře pak při jízdě otevřeli,ale je to už několik let,tak nevím jestli dnes už jsou zabezpečeny proti takovým nehodám

Miroslavst

Pokud není porucha nebo zařízení není odpojeno, tak dveře a jízda jsou zabezpečeny.