Dietářky, zapisujete si jídlo co jste snědly?

Četla jsem o tomto způsobu na internetu, mamka když hubla, tak si taky psala ze začátku co snědla. Já se ptám, má to nějaký účinek? Zapisujete si to vy? Kam si to zapisujete a jakým způsobem? Klidně uveďte příklady. Mamka to měla takto:
Snídaně…
Svačina…
Oběd…
Svačina…
Večeře…
A potom kolik vypila, co dělala za sport a jestli zhřešila :)

Odpovědi
Damiana

Já si nezapisuji ani to, co mám nakoupit do špajzu, natož to, co jsem odtamtud snědla…:-)
Ale je to jedna z metod, která člověku pomůže uvědomit si základní věc – kolik toho vlastně za den snědl. Někdo zjistí, že se fakt láduje až moc (také v kolik přesně hřeší nejvíc), jiný naopak přijde na to, že své tělo nezásobuje dostatečně. Tyhle zápisky jsou dobré hlavně pro toho, který se chystá jít se někam poradit s jídelníčkem. Jakmile to má černé na bílém, je to daleko přehlednější, než když vzpomíná na poslední „přežíračku“:-)

pizlicka

ano,zapisuji si,o jsem snedla.ale jen proto,abych vedela,co mam mit druhy den k obedu.jsem totiz cely tyden shopna jist stereotypne jedno jidlo.takhle si reknu-ahááá,jeste jsem nemela tento tyden rybuu,a i kdyz na ni chut nemam,druhy den si ji dam.zapisovani mi pomaha udrzovat rozmanitost jidelnicku.