Diabetes mellitus neboli cukrovka

Máte někdo z Vás osobně tuto nemoc? Jaký typ? Jak dlouho? Eventuelně, najde se tu maminka, která měla cukrovku v tehotenstvi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

ja osobně cukrovku nemám, ale moje teta ano. Má ji už asi 15 let.

Stříbrný

Já ji mám,při dodržování určitých pravidel vás tato nemoc netrápí,spíš komplikace spojené s touto nemocí.

Bronzový

Osobně naštěstí cukrovku nemám, ale máme jí v rodině, takže se musím hlídat. Cukrovka však může mít opravdu řadu podob. Od velmi lehké - kdy je potřeba jen hlídat si jídelníček, případně doplnit léky (forma kterou má moje maminka) a forma naštěstí nejběžnější. Dále se jedná o postižení většího rázu, kdy je člověk odkázán většinou doživotně na inzulinu (dnes už se dá i s touto formou žít plnohodnotný život, jen si je potřeba zvyknout na určitá opatření a nekomfort spojený s příjmem inzulínu). Ale bohužel také existuje fáze, kdy už je to hodně špatné (no to raděj rozepisovat nebudu.)

Těhoteská cukrovka je však zcela specifická.

Nyní cituji: " Gestační diabetes mellitus, neboli těhotenská cukrovka, je porucha tolerance sacharidů, která je poprvé diagnostikována v těhotenství a po porodu mizí. Vyskytuje asi asi u 2-6% gravidních žen. Mortalita nenarozeného dítěte je zcela srovnatelná se zdravou populací a počet onemocnění nenarozených dětí se také snižuje až na úroveň zdravé populace. „Přesto jsou děti narozené matkám s těhotenskou cukrovkou vystaveny riziku hyperinzulinizmu (nadměrnou tvorbou inzulínu), makrosomií (obří vzrůst), většími porodními traumaty s krátkodobými, někdy i trvalými následky.“ Více na odkaze dole.

Já osobně neměla ani těhu cukrovku, ale několik internetových kamarádek ano... žádná neměla po upravení jídelníčku žádné větší problémy ;-)

Zdroj: http://www.diabetacek.cz/view. php?cisloclanku=2005020104

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.