lenule014

Dětský školní ples a tombola?

Vysvětlíte mi jak to funguje s tombolou,co to je a jak to vypadá? Ted' někdy se bude v mý obci pořádat školní dětský ples a prý mají být v téhle tombole jen bonbóny a tak a já to nějak moc nechápu.

Odpovědi
venkovan

Přesně význam slova si najdeš na internetu, ale jinak to jsou různé věci, které proti určitému množství slosovatelných lístků vlastník vylosovaného čísla dostane. Smyslem u tomboly pro dospělé je získat nějaké peníze – zpravidla na charitu, veřejně prospěšné projekty, občanská sdružení školy apod. Z toho vyplývá, že počet slosovatelných lístků je několika násobně víc než počet cen (je stanoven největší poměr).
U dětské tomboly nevím, zda budou lístky za peníze. Osobně se mi nelíbí, ona tombola je vlastně loterie.
Ale pokud jde o bonbóny – tak to považuji za hloupost – s ohledem na zsady nějakých pravidel výživy. Ale pokud máte každý něco do tomboly přinést (tak se to často na vesnicích dělá, že lidi z pořádající organizace tombolu vybaví tím co sami donesou), tak se zaměř na čokoládové bonbóny, oříšky v čokoládě, pralinky apod. A snaž se vybrat kvalitní čokoládu, tj – nad 70% kakaa.