Avatar uživatele
lenule014

Dětský školní ples a tombola?

Vysvětlíte mi jak to funguje s tombolou,co to je a jak to vypadá? Ted' někdy se bude v mý obci pořádat školní dětský ples a prý mají být v téhle tombole jen bonbóny a tak a já to nějak moc nechápu.

Zajímavá 0 před 4155 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Přesně význam slova si najdeš na internetu, ale jinak to jsou různé věci, které proti určitému množství slosovatelných lístků vlastník vylosovaného čísla dostane. Smyslem u tomboly pro dospělé je získat nějaké peníze – zpravidla na charitu, veřejně prospěšné projekty, občanská sdružení školy apod. Z toho vyplývá, že počet slosovatelných lístků je několika násobně víc než počet cen (je stanoven největší poměr).
U dětské tomboly nevím, zda budou lístky za peníze. Osobně se mi nelíbí, ona tombola je vlastně loterie.
Ale pokud jde o bonbóny – tak to považuji za hloupost – s ohledem na zsady nějakých pravidel výživy. Ale pokud máte každý něco do tomboly přinést (tak se to často na vesnicích dělá, že lidi z pořádající organizace tombolu vybaví tím co sami donesou), tak se zaměř na čokoládové bonbóny, oříšky v čokoládě, pralinky apod. A snaž se vybrat kvalitní čokoládu, tj – nad 70% kakaa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby