P.T.

Dětský hvězdářský dalekohled

Ahoj,
chci pro dceru, které je 6 let a má strašně ráda oblohu, hvězdy a planety, sehnat nějaký hvězdářský dalekohled. Koukal jsem na net a je toho hafo, i na Aukru se ty dalekohledy dost liší. Takže jednoduchý dotaz – může někdo nějaký doporučit z vlastní zkušenosti? Pokud ne, podle jakých základních kritérií mám vybírat? Cena – do 2–3 tis. Thx
Doplňuji:
Proto jsem napsal „dětský“. Tzn., že se předpokládá, že nebude vybaven nějakou elektronikou nebo čočkama vyráběnýma nanotechnologií nebo něco podobného. Určeno pro děcka, ale funkční. Chápeme?

Nejlepší odpověď
Drap

Hvězdářský dalekohled je potřeba aby byl co nejvíce stabilní. Nemám zkušenost z hvězdářskými dalekohledy. Spíše jen to, že jsem přesvědčen, že za 2 – 3 tisíce se pořádný dalekohled pořídit nedá.