rady74

Dětské malování

Dá se nějak vysvětlit,když 4-letý dítě maluje obličeje,někdy jsou to bubáci,myslím z psychologického hlediska?Znamená to něco nebo je to normální a časem to vymizí?

Nejlepší odpověď
anetadela1

To nic není, asi koukáte moc na pohádky o bubácích. My koukáme na dinosaury, tak dcera kreslí dinosaury. Myslím, že na psychologa je brzo. Nemějte vůbec strach.

Další odpovědi
holčička

Já si myslím že to je v tomto věku uplně normální.Děti kreslí a ani neví co kreslí.Ale pro jistotu můžeš jít k dětské psycholožce a ta vám kdyžtak poradí.A nebo se kouká moc na akční pohádky.

Nuk nuk

Nepochopila jsem zda to jako „bubák“ připadá Vám, nebo Vaše dítko postavičky takto nazývá.
Nicméně, obojí je normální.
Pokud dítko tvrdí, že maluje „bubáky“, zkuste se ho zeptat, co je to za bubáka. Jak už píše kolegyně, nejspíš vidělo bubáka v nějaké pohádce, nebo mu o nich vyprávíte. Pokud ho bubákem strašíte (vyhrožujete), pak je situace trošičku horší. Může totiž znázorňovat bubáka, ze kterého má opravdu strach. Tady bych poradila strašení bubákem opustit.
Každopádně ve většině případech se nejedná o nic vážného. Děti mají automatismy a často se po určitou dobu zabývají jednou hlavní myšlenkou.