detska stolice

jak casto ma mit dvaceti mesicni dite stolici,presli jsme splin na nocnik a syn zacal zadrzovat kakani,vydrzel to az tyden,pak se musel dat cipek,kdyz nebyl vykakanej,nechtel jist a chodit.Byli jsme i na ultrazvuku a je vse v poradku,pry je to psychycky problem.kojime pouze v noci,jinak jime vse.Doktorka nam rekla,ze musi kazdy druhy den,jinak musime dat glycerinovy cipek.prosim nemate jinou metodnebo jinou radu.Dekuji

Odpovědi
panenka

MĚ doktorka říkala že by stolice by měla být jednou denně.Pokud se mě můj 24 měsíční syn nemůže vykadit,mám si koupit v lékarně nebo drogérii AVIRIL OLEJÍČEK do něj mám namočit teploměr a dát mu to do prcky ,zahýbat s tím teploměrem v zadečku trochu a že se určitě vykadí.Můžu říct že to opravdu pomáhá a pokud má potíže dělám jen tenhle postup.

Nuk nuk

Problém Vašeho synka je skutečně především psychická záležitost. Kamarádka měla s dcerou úplně stejný problém.
Zkuste se zamyslet především nad tím, co působí to, že stolici zadržuje. Nevím, nakolik si na nočník dovede říci sám, nebo nakolik je to spíše z Vaší vůle. Nevím, jak to probíhalo v době, kdy jste ho to učili – jestli ho někdo příliš netrestal za „nehody“ apod. Ať to je a bylo, pokuste se, aby ty momenty, kdy má jít na nočník nebo už na něm je, byly co nejpohodovější, aby se naučil, že vyprázdnit se je normální a samozřejmá věc, kterou děláme všichni.
Tu psychickou bariéru jste ale ani nemuseli způsobit Vy. Některým dětem prostě stačí, že je jim to tlačení nepříjemné a tak to zadržují tak dlouho, jak to jde.

Jinak, pokud to nejde – „teploměrová metoda“, kterou popisuje Panenka, je vhodná pro malá miminka. Na dvouleté dítě bych ji asi nepoužívala. Ale výborná věc jsou švestky – švestkový džus (nejlépe málo ředěný, švestkový kompot, nebo švestková přesnídávka), ty totiž zjemňují stolici.

Lucimia

Stolička by měla být nejlépe jednou denně (stejně jako u dospělých lidí). Ačkoli neprvidelnost stolice u dospělých je normální, u dětí by se to mělo dodržovat.
Nechejte dítě hodně pít, přitom hodně pohybu a vysvětlovat mu, jak moc to je důležité. Popř. ho nějak namotivovat. Viděla jste přeci film „kdo pak to mluví“ kde se malej učil chodit na záchod 🙂 Je jasné, že čím déle na záchod nepůjde, tím to pro něj pak bude horší.
Přeji hodně zdaru a ať se vše upraví.