Avatar uživatele
anonym

detska stolice

jak casto ma mit dvaceti mesicni dite stolici,presli jsme splin na nocnik a syn zacal zadrzovat kakani,vydrzel to az tyden,pak se musel dat cipek,kdyz nebyl vykakanej,nechtel jist a chodit.Byli jsme i na ultrazvuku a je vse v poradku,pry je to psychycky problem.kojime pouze v noci,jinak jime vse.Doktorka nam rekla,ze musi kazdy druhy den,jinak musime dat glycerinovy cipek.prosim nemate jinou metodnebo jinou radu.Dekuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5107 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
panenka

MĚ doktorka říkala že by stolice by měla být jednou denně.Pokud se mě můj 24 měsíční syn nemůže vykadit,mám si koupit v lékarně nebo drogérii AVIRIL OLEJÍČEK do něj mám namočit teploměr a dát mu to do prcky ,zahýbat s tím teploměrem v zadečku trochu a že se určitě vykadí.Můžu říct že to opravdu pomáhá a pokud má potíže dělám jen tenhle postup.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nuk nuk

Problém Vašeho synka je skutečně především psychická záležitost. Kamarádka měla s dcerou úplně stejný problém.
Zkuste se zamyslet především nad tím, co působí to, že stolici zadržuje. Nevím, nakolik si na nočník dovede říci sám, nebo nakolik je to spíše z Vaší vůle. Nevím, jak to probíhalo v době, kdy jste ho to učili – jestli ho někdo příliš netrestal za „nehody“ apod. Ať to je a bylo, pokuste se, aby ty momenty, kdy má jít na nočník nebo už na něm je, byly co nejpohodovější, aby se naučil, že vyprázdnit se je normální a samozřejmá věc, kterou děláme všichni.
Tu psychickou bariéru jste ale ani nemuseli způsobit Vy. Některým dětem prostě stačí, že je jim to tlačení nepříjemné a tak to zadržují tak dlouho, jak to jde.

Jinak, pokud to nejde – „teploměrová metoda“, kterou popisuje Panenka, je vhodná pro malá miminka. Na dvouleté dítě bych ji asi nepoužívala. Ale výborná věc jsou švestky – švestkový džus (nejlépe málo ředěný, švestkový kompot, nebo švestková přesnídávka), ty totiž zjemňují stolici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucimia

Stolička by měla být nejlépe jednou denně (stejně jako u dospělých lidí). Ačkoli neprvidelnost stolice u dospělých je normální, u dětí by se to mělo dodržovat.
Nechejte dítě hodně pít, přitom hodně pohybu a vysvětlovat mu, jak moc to je důležité. Popř. ho nějak namotivovat. Viděla jste přeci film „kdo pak to mluví“ kde se malej učil chodit na záchod 🙂 Je jasné, že čím déle na záchod nepůjde, tím to pro něj pak bude horší.
Přeji hodně zdaru a ať se vše upraví.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví