dětská sestra byla nakazena úplavicí na pracovišti je to pracovní úraz-náhrada mzdy v plné výši?

Odpovědi
slimaczek

Pokud je prokázáno, že k nakažení došlo na pracovišti, lze toto považovat za pracovní úraz, přičemž náleží poškozené náhrada ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti.Na takovém pracovišti je předpoklad vzniku nakažení nějakou chorobou a proto mmusí být dodržovány stanovaná opatření popř. používání osobních ochranných pracovních prostředků a dodržení hygieny. Pokud poškozená zanedbala nějaké hygienické předpisy nebo opatření týkající se vzniku nákazy, je možné odškodnění přiměřeně krátit.