Dětská obezita - kdy začít?

Anketní otázka pro rodiče. Zajímá mne, v jakém věku dítěte je podle Vás optimální doba pro řešení obezity Vašeho dítěte.
Doplňuji:
19.1.2014 - Díky všem za názor. S překvapením zjišťuji, že čtenáři těchto stránek mají vesměs správný náhled. Bohužel realita života je někde úplně jinde. A obézních dětí přibývá, přibývá, přibývá ...

https://sites.google.com/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Zlatý

6 let

Chybí v anketě jiná možnost. Nečekal bych ani do 6 let a začal obezitu postupně řešit ihned , jak se začne objevovat.

Další odpovědi:

Pokročilý

6 let

Bojovat s obez. je těžké ráda se vrací , lepší je jí předejít pohybem a rozumnou stravou

Zlatý

6 let

čím dříve,tím lépe,nejlepší je obezitě předejít,protože žroutem se člověk nenarodí,ale stane
Doplňuji:
myslím si,že to snad ani není o tom co dítě jí,ale kolik má pohybu.moje generace přišla ze školy domu,zahodila brašnu a šla rajzovat po venku,dnešní děti sedí u pc a hrajou si virtuálně.

Stříbrný

6 let

Doplňuji:
Kdyby dítě krmili rodiče pořádně, nebylo by obézní, nikdy by k tomu nedošlo, napsala jsem teda 6 let, ale na to se hledí od narození, ale pro tlustý rodiče to musí být fakt pecka, krmit svoje dítě tak, aby mu neubližovali, když sami semelou, co vidí

Bronzový

6 let

Já osobně si myslím, že by se to mělo začít řešit v momentě, kdy je znatelné, že přibýrá. Nemusí z toho vždy vyrůst to dítě a taková obezita může odrovnat sebevědomí člověka a způsobit další psychycké bloky. Je tedy na každým rodiči, jakou si zvolí výchovu a jak to bude dodržovat. Já osobně bych u svého dítěte hlídal to co jí a v jakém množství. Každý rodič by se měl rozhodovat individuálně, protože děti nejsou stejné :-)

Stříbrný

počkám, vyroste z toho

Nikdy.
Obezitě je potřeba předcházet!
Doplňuji:
Záměrně jsem vybrala možnost, která zatím nemá žádnou odpověď.

Rodiče by měli stravování upravit/nastavit tak,
aby problém s obezitou nevznikl.

6 let

10 let

Zhruba devět let...Opravdu z toho hodně dětí vyroste, v tom věku bych to řešila jen omezením sladkostí a podobně, ale ne úplně. Ve čtrnácti letech už na dítě takový vliv nebudete a může se stát, že se to zvrtne v poruchu přijmu potravin.

Pokročilý

6 let

Pokročilý

6 let

Doplňuji:
Co nejdříve, třeba i od 3 let. Pokud si někdo myslí, že dítě, které má sklony k obezitě (ať už z důvodu dědičnosti či z jiného) z toho, jak se říká, vyroste, tak je na velkém omylu.

Bronzový

6 let

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.