Dětská kolika

Dobrý den.Chtěla bych ce zeptat,co je vlastně dětská kolika…Je to nadýmání?

Odpovědi
Nuk nuk

Ano, dětská kolika a nadýmání je totéž. Miminko kojením dostává tytéž látky, které matka přijímá potravou. I nekojené děti ale mívají koliky, což může být tím, že si trávicí soustava ještě nezvykla na umělé mléko, nebo mu prostě UM nesedne.
Určitě stojí za to sledovat, po čem mimčo koliky má, ale některé je mají opravu po čemkoliv.
Pomáhá nošení ve svislé poloze, položení na bříško, cvičení nožičkami, masírování bříška (mohu po zkušenosti doporučit krém Pupík, ale nepomáhá všem)a v nejhorším teploměrová metoda.

Paulette

Na www.detska-kolika píší, že dětská kolika souvisí hlavně s nevyzrálým trávicím systémem.

Jsou to hezky zpracované stránky se spoustou tipů. Nám s manželem to hodně pomohlo, už jsme se potřebovali trochu vyspat 😉 a odpočinout si.

Na dětskou koliku tam doporučují přípravky s Latobacilem reuteri. V diskuzi jsem se dozvěděla, že je to v kapkách BioGaia…