Děti moje všichni, prosímvás je normální aby šéfík udělal zaměstnancům ‚rozlučkovou‘ na konci roku nebo chci moc? Díky.

Popelářům z ASA jsem blikal na diskotéce v hotelu na Mušově. Spousta firem něco udělá pro svoje zaměstnance a spoustu peněz chtějí za tohleto utratit. Ten můj šéf se k tomu nemá, na konci minulého roku neudělal nic pro to, abychom jako zaměstnanci, kteří jsme 3 a nechali mu vydělat, zajistil nějakou soukromou párty, shrnutí roku, pozvání, kávu, pití, večeři. Jsem snad hovado nebo Ukrajinec? Nebo nás všech 3 zaměstnanců má už dost a věří, že jsme něco méně než jeho nájemní živnostníci? Kdo ví na co se ptám, tak musí přece vědět, že taková těžká zkouška života jako je dělba práce, konkrétně stavba domů, od základů (kromě střechy) zateplování domů, jak se naběhám na vlak do práce. V prac.době běhat sematam po lešení za 12tis. měsíční mzdy, vyslechnout šéfa že všechno děláme špatně. Montérky nic, no prostě hnus. Tak jsem taková bezcenná osoba? Když nemám takovou cenu aby fungovalo něco co bylo dříve? Sociální zařízení na stavbě, hajzlík, nějaký výtah nebo vrátek, všechno taháme rukama jako v době kdy neexistovala elektřina nebo pára, kdy se najmuli pomocníci na míchání malt ve vanách, kdy se svítilo svíčkama. Jsem opravdu takové hovado abych se nesměl zeptat na tyhle základní věci? Já nevím ale někdo se zde ptal na psychologický účinek na slona. Na nohu slůněte uvážou tlusté lano, aby když je slon dospělý mívá lano přivázané k noze slabé, protože věří, že nemá šanci utéct. Je to asi 14 dní co jsem to tady četl, nevěnoval jsem tomu tolik pozornosti abych pochopil že se tohle příměří týká většiny pracujících lidí. Podle zákoníku práce nemám na nic nárok. OK. Ale když si tohle můžou dovolit firmy které vlastně platíme my všichni, tak to je nějaká slušnost, malá úcta a poděkování. Za výsledky, za celý rok společně strávenou večeří, pokecáním, prostě dát lidem najevo, že mě nejsou u zadku. Tak jak to je?
Unaven a utahán z práce která NIC nepřináší, nic jiného neumím než dělat poctivou zednickou práci, už nezbývá po večerech čas věnovat se tomu co strašně miluji, tomu co chci dělat, http://soundclou­d.com/jarreczech/lar­ge-pipes ani vlastně nezbývají peníze na to, abych si 1. za rok koupil groovebox za 15 000. Když utratím za měsíc za ‚zbytečnosti‘, tak už nemám na jídlo a na jízdné, které dostávám proplacené, ovšem až po měsíci. Jsem opravdu pouhé hovado na úrovni kopáče, sběrače železa nebo kdo, že se osmělil zeptat se na základní články sociálních vztahů mezi nejen pracovníky, ale hlavně mezi „podnikajícím šéfem a jeho hňupy“?

Tak například čím se zabývám je odpočinková hudba kterou chci tvořit a dále rozvíjet jako ke stáhnutí na http://www.uloz­.to/7697673/ro­ses-garden-relaxing-music-wmv ale možná víc, líbí se mě hudba od dj tiesto, překonává – tedy trochu, ne moc koncerty JM Jarre. No ale tyto věci sem nesmím plést.
Doplňuji:
Dokažte, že moje otázka nepatří do kategorie finance a ostatní. Jestli to připadá někomu, kdo vidí práci ze svého vozu nebo od plochy monitoru počítače že to patří do ankety a zábava aktuality, ať mě to napíše na AA@stream.cz rád se přiučím. Snad to pochopím.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nelíbí se mi praktiky tohoto režimu. Nikdo ale nezná lepší.
Ale musím oponovat.

  1. Šéf nechal vydělat vám, ne vy jemu.
  2. Pokud vím zedníků je nedostatek, neměl by být problém si najít práci jinde nebo jinak.
  3. Nezlobte se ale posuzovat to všechno podle silvestrovské žranice se mně nezdá zrovna vhodné.
  4. Chtěli jsme to ? ano chtěli !! Nikdo tomu tenkrát nevěřil !!
  5. Ono by se to převrátilo i kdyby jsme to nechtěli, jenom by to trvalo o něco déle.

Další odpovědi
Drap

Klidně můžeš jít pracovat jimam, pokud ovšem seženeš práci. Neni poviností šefa pořádat večírky pro své zaměstnance. Buď rád, že pořád vydělácáš. Spousta lidí je na tom hůře a nevypadá to, že by se mělo v brzké době něco měnit.

anonym

VŠEM ZAMĚSTANCŮM
S radostí vás mohu informovat o tom, že Vánoční firemní večírek se uskuteční 23.prosince v Grilu u Luigiho. Podávat se bude řezaný vaječný likér a malá kapela bude hrát vánoční koledy… určitě si také společně s nimi zazpíváte. Jistě vás nepřekvapí, když se objeví náš pan ředitel převlečený za Santu Clause a rozsvítí vánoční stromeček! Poté si zaměstnanci mohou vyměňovat dárečky, jejichž hodnota by neměla přesáhnout 10 dolarů. Veselé Vánoce Vám i celé Vaší rodině přeje
ředitelka personálního oddělení …A přece bude večírek,nezou­fej!Nám ho zrušili,nejsou penízky,prej..Ale fotky z jejich soustředění na Klínovci hromadné koulovačky byly v závodním časopise.Nena­děláme nic.

Zdroj: http://forum.dou­pe.zive.cz/vi­ewtopic.php?f=520&t­=500069&st=0&sk=t&sd=a&s­tart=2220

Jakub Tlapal

Tak si uspořádejte vánoční večírek sami, jestli vám ho nechce platit ředitel. My to tak taky děláme, ale nic extra. Koupíme si pivo, každý přinese něco na zub a posedíme, pokecáme a je to super. Je to úplně něco jinýho, když řešíme s kolegy i něco jiného než jenom práci 🙂 . Vloni jsme si dokonce půjčili stolní fotbal z https://www.nej­lepsiatrakce.cz/ , tak to bylo o to pestřejší 🙂 .

anonym

Já vím, jako člen který se zde narodil a nemá jinou možnost obživy než prací, – základní škola, střední odborné učiliště + praxe, že dávám obživení představ jiného, který už nechce neustále pracovat ale MÍT FIRMU! A on ji má, a nebude spokojen nikdy. Tak ti jiní dělají to nejlehčí pro lidi, to pohoštění v nejlepším podniku, to jsou jiní, nebo úspěšnější? Nepřevracej to na zvonění klíčema. Levíček byl komouš, po revoluci měl firmu, jenže ten pro mě udělal akci ve dni stavbařů. A rozdával 13. platy. A to nevím jestli už na to nikdo nemá nebo co?