hubickova

Děti a Facebook…

Vím že facebook je v dnešní době normální věc,jen já se stále bráním povolit ho naší jedenáctileté dceři.Skoro všichni spolužáci ho už mají,opravdu je jen pár dětí,co ho nepoužívají,jen já se pořád bojím.Co si myslíte o používání sociálních sítí a od kolika let věku?Mám povolit a nechat jí založit si profil,pochopitelně pod podmínkou mé kontroly?Poradíte…

Nejlepší odpověď
marci1

Jestli se nepletu, tak registrace na Facebook je podmíněna věkem 13 let. Pokud by chtěla komunikovat s kamarády nebo spolužáky, tak může třeba používat Skype.

Další odpovědi
www

Ano, to je problém.
Osobně nemám rád žádné sociální sítě a FB zvlášť, takže se ti nedivím. 🙂
Na stranu druhou si ale dokáži představit její pocity při kritice spolužáků a kamarádů.
Tedy bych asi také povolil, ale hlavně bych jí založil (pod jejím dohledem) účet na FB sám. To proto, abych měl jistotu, že ona automaticky, nezkušeně bude souhlasit s veškerými přednastavenými údaji ap. Pokud nevíš jak na to, některý rodič z okolí ti rád poradí. Navíc bych si kontroloval veškeré její aktivity přímo tím, že bych se do jejího účtu občas sám přihlásil.
Názor

anonym

Nebála bych se toho, ale využila bych nastavení dostatečného soukromí a kontrolu nad tím, koho má dcera v přátelích. A samozřejmě dceru dostatečně poučit a varovat.

Doplňuji:
Ono bez varování nelze téměř nic, a rizika jsou skoro ve všem . Klidně by se mohlo stát, že zatímco všichni dceřini spolužáci budou vzájemně komunikovat
na FB, tak vaši dceru bude tou dobou obtěžovat pedofil v parku. Potřeba vzájemné komunikace
s vrstevníky je přirozená lidská potřeba a ten FB doma a pod kontrolou je ještě nejméně nebezpečná aktivita.

RyuzakiKate

Myslím, že děláte moc dobře, že jí v tom bráníte. Jakmile by si založila profil, už byste ji od počítače těžko dostávala a nikdy nemůžete vědět, co tam všechno dává a s kým komunikuje. Spolužáci by mohli vaši dceru urážet, posílat jí nevhodné obrázky a bůhví co ještě. Ale je to můj názor, já jsem velký odpůrce, sice jsem měla profil asi rok a půl, ale od té doby, co jej nemám, se mi lépe „dýchá“. Když se mě lidi ptají na „fb“, hrdě odpovím, že nemám, a ještě se mi dostane obdivu, krásný pocit…

cincina

Já mám facebook zhruba od svých třinácti let a nic tak hrozného to není. Moje mamka mi vždycky věřila a ani mi nemusela kontrolovat profil, protože jsem o bezpečnosti na internetu poučena byla. Když poučíte svou dceru, aby si dávala pozor na pedofily a podobná individua, tak nevidím důvod, proč by facebook mít nemohla. Například znám jednu sedmiletou dívku, která facebook má.

terry

FB jako mnoho dalších vymožeností může být velmi prospěšný ale může i ublížit.
Nejsem zastáncem mít vše a hned, jak nějaká novinka vylítne. Takže i s FB jsem otálela. Dnes mohu říci, že profil založený mám, nepřihlašuji se denně a dýchá se mi skvěle. Našla jsem tam i několik známých, o kterých jsem dlouihá léta neměla žádnou zprávu.
Někdy ani poučení nepomůže, neb vynalézavost některých „zloduchů“ je opravdu ďábelská.
Můžete jí profil FB založit sama a říct jí o tom jako překvápko. Heslo znát můžete, asi bych i občas provedla kontrolu. Za pár let bude zkušenější i zodpovědnější a třeba už kontroly nebude třeba.
Asi by bylo i dobře se domluvit, záleží na vašich rodinných aktivitách, aby neseděla u PC všechen volný čas. Pokud jste jezdili na výlety a má své povinnosti, aby vysedávání u PC nebylo na úkor jiných prospěšných činností.