nadka77

Detektor kouře a plynu

Může se stát,že by při úniku plynu mohl nějak zareagovat detektor kouře,myslím nějaké kotrolky v něm a že by pak díky tomu došlo k výbuchu?Jen mě to tak napadlo.
Doplňuji:
Já to myslela trošku jinak,zda by detektor kouře mohl negativně ovlivnit unikající plyn,třeba nějakou jiskrou nebo kontrolkama,když je nonstop v činnosti?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Ano jsou taková zařízení a dají se zakoupit.
http://www.eu­rosat.cz/720-detektory-koure-a-plynu.html

http://elektro­hadrava.cz/in­dex.php?c=9.10

Tyto detektory to hlásí z nepatrného množství plynu,takže k výbuch nemůže dojít.Toho plynu není tolik aby došlo jiskrou k výbuchu.
Detektory plynu reagují na únik různých hořlavých plynů. Některé typy také na CO2 a jiné nebezpečné plyny. Instalují se pouze do místností s potenciálním únikem plynu (kuchyně, místnosti s wavky, místnost s karmou nebo plynová kotelna). Při instalaci je nejnutnější zjistit, zda-li chceme detekovat lehký plyn (stoupá ke stropu) nebo těžký plyn (klesá k podlaze). Podle toho také volíme místo instalace. Detektor plynu instalujeme vždy na stěnu a to buď ke stropu nebo k podlaze (dle typu plynu). Princip detektorů plynů nedovoluje provoz na baterie, proto je vhodné vybrat místo blízko rozvodu 220 V.
http://www.hlasic-pozaru.cz/pozar­ni_hlasice/jak_na­instalovat_po­zarni_hlasic.php

Další odpovědi
chudst

Ciste teoreticky je vse mozne. Ale je to tak minimalni sance, ze se nad tim ani neuvazuje. Musela by to byt spis cela serie selhani ve vasem byte, aby k necemu takovemu doslo. Selhalo by neco elektrickeho v detektoru, nastal zkrat, nevylitly by pojistky, atd., atd. Proste serie udalosti. Pravdepodobne je to jeste mensi sance, nez ze vas nekde na prechodu srazi auto.